Stovky policistů z Česka a Německa rozbily nebezpečný gang. Dopadeným hrozí za loupeže vysoké tresty

ČTK ČTK
1. 12. 2016 17:44
Českým policistům se podařilo dopadnout gang Ukrajinců, Čechů a Němců, který se měl dopouštět loupežných přepadení, krádeží, nedovoleného ozbrojování a krácení daní. Ve spolupráci s německými kolegy bylo zadrženo ve třech státech celkem 15 lidí. Část zadržených je ve vydávací vazbě, další už byla předána k trestnímu stíhání do Německa. Podle policie gang způsobil škodu více než deset milionů korun. V Německu hrozí zadrženým až 15 let ve vězení, v Česku potom dalších osm.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha – Pražští a plzeňští policisté dopadli společně s celníky organizovanou skupinu Ukrajinců, Čechů a Němců, která se údajně dopouštěla loupežných přepadení, krádeží, nedovoleného ozbrojování či krácení daní. Gang podle kriminalistů způsobil škodu přes deset milionů korun. V Německu hrozí zadrženým až 15 let ve vězení, v Česku potom dalších osm. Informovala o tom ve čtvrtek pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Při akci provedené ve spolupráci s německou policií bylo po více než ročním shromažďování důkazů ve třech evropských státech zadrženo 15 lidí. Skupinu tvořili zejména bývalí příslušníci ozbrojených složek z Ukrajiny, dále občané Česka a Německa. Na čtyři ze zadržených byl vydán eurozatykač, na jednoho zatykač mezinárodní. Muž uprchl z vězení na Ukrajině a pod falešnou identitou se skrýval v Česku.

"Skupina se dopouštěla různorodé násilné, majetkové a společensky nebezpečné trestné činnosti nejen na území České republiky, ale i Německa, Slovenska a Rakouska," popsala Zoulová. Policejní akce podle ní souvisela i s brutálním přepadením dvou seniorů ve Weidenu, za které ve čtvrtek tamní soud uložil trojici Čechů tresty od devíti do 11 let vězení.

Rozsáhlé akce se na českém území zúčastnilo 250 policistů, další stovka zasahovala na území jiných států. Při řadě domovních prohlídek v Česku a Německu policisté a celníci našli speciálně upravenou střelnou zbraň, finanční hotovost v řádech milionů korun, zlaté šperky, metamfetamin, velké množství řezaného tabáku a nekolkovaných cigaret, padělané pasy, razítka sloužící k legalizaci pobytu cizinců v ČR a kradený vůz v hodnotě tří milionů korun.

Část zadržených je ve vydávací vazbě, další už byla předána k trestnímu stíhání do Německa.

 

Právě se děje

Další zprávy