Český rozhlas Plus jde na VKV, nechce být ČT24 bez obrázků

Vladan Vaněk
20. 10. 2015 11:25
Český rozhlas Plus přejde v listopadu na velmi krátké vlny. Nově bude vysílat 24 hodin denně, naladit si ho bude moci téměř 60 procent obyvatel České republiky. Stanice Plus zatím vysílá na VKV jen v Praze a okolí v dopoledním a odpoledním bloku. Český rozhlas vysílání této stanice šíří digitálně a v pásmu středních vln. Stanice Plus bude od Radiožurnálu přebírat Hlavní zprávy v 12:00 a 18:00. Na Plus naopak přejde pořad Šedesát minut. Stanice Plus do svého vysílání zařadí i novinky. Bude mezi ně patřit například pořad Jak to bylo doopravdy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Český rozhlas

Praha - Stanice ČRo Plus, která se věnuje především analytické publicistice, vstoupí 2. listopadu na VKV. Plus bude vysílat čtyřiadvacet hodin denně a naladit si ho bude moci téměř 60 procent obyvatel České republiky. Stanice nechce být ČT 24 „bez obrázků“ ani Radiožurnál „bez písniček".

Stanice Plus zatím vysílá na VKV jen v Praze a okolí v dopoledním a odpoledním bloku. Český rozhlas vysílání této stanice šíří digitálně a v pásmu středních vln. Pro šíření stanice Plus budou využity kmitočty, které Český rozhlas získal především optimalizací vlastní sítě.

Doplnění portfolia

„Stanice bude svůj program stavět na čtyřech pilířích: politika, společnost, byznys a věda. Český rozhlas rozšířeným vysíláním stanice Plus doplní své portfolio stanic po vzoru vyspělých mediálních domů západní Evropy,“ vysvětlil náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

„Chceme naplňovat náš slogan ´Když chcete vědět více´. Cílíme na náročnější publikum. To, že budeme jedinou stanicí mluveného slova v rámci Českého rozhlasu, neznamená, že pouze překlopíme obsah Radiožurnálu bez písniček nebo že vytvoříme ČT24 bez obrázků,“ řekl Ondřej Kopa, ředitel centra vysílání.

Stanice Plus bude od Radiožurnálu přebírat Hlavní zprávy v 12:00 a 18:00. Na Plus naopak přejde pořad Šedesát minut. Stanice Plus do svého vysílání zařadí novinky. Bude mezi ně patřit například pořad Jak to bylo doopravdy. Diskusní pořad Kritický klub se pak ve středu bude vysílat místo Kořenů. Stanice do svého programu počítá i se zařazením satiry.

Cíl: Dvojnásobek posluchačů

Program ČRo Plus musí podle Ondřeje Kopy umět přejít do módu mimořádného vysílání, být schopen přenášet živé přenosy brífinků nebo prohlášení, které si ČRo bude poctivě vybírat. Důraz bude klást na zpravodajskou naléhavost a musí se přizpůsobit aktuálnímu dění.

„Naším cílem je, aby se počet posluchačů stanice Plus v dohledné době minimálně zdvojnásobil. Odhaduji, že to za pár měsíců může být v denním dosahu víc než 60 tisíc posluchačů, v týdenním poslechu přes 100 tisíc posluchačů,“ uvedl šéfredaktor stanice Plus Alexandr Pícha. Šéfredaktor slíbil, že ve spolupráci s Centrem nových médií připraví 30 pořadů pro podcasty a vytvoří speciál Dnešní Plus, který vždy shrne výběr toho nejlepšího z každodenního vysílání.

Celoplošná stanice Plus začala vysílat 1. března 2013. Nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse, interaktivní pořady. Analyzuje současnost a aktuální dění. Vstup Plus na VKV byl jedním ze strategických cílů dosluhujícího generálního ředitele Petera Duhana.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Podle izraelské armády byly z Pásma Gazy na Izrael odpáleny rakety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele dnes ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Aktualizováno před 57 minutami

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

Další zprávy