Český rozhlas Plus jde na VKV, nechce být ČT24 bez obrázků

Vladan Vaněk
20. 10. 2015 11:25
Český rozhlas Plus přejde v listopadu na velmi krátké vlny. Nově bude vysílat 24 hodin denně, naladit si ho bude moci téměř 60 procent obyvatel České republiky. Stanice Plus zatím vysílá na VKV jen v Praze a okolí v dopoledním a odpoledním bloku. Český rozhlas vysílání této stanice šíří digitálně a v pásmu středních vln. Stanice Plus bude od Radiožurnálu přebírat Hlavní zprávy v 12:00 a 18:00. Na Plus naopak přejde pořad Šedesát minut. Stanice Plus do svého vysílání zařadí i novinky. Bude mezi ně patřit například pořad Jak to bylo doopravdy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Český rozhlas

Praha - Stanice ČRo Plus, která se věnuje především analytické publicistice, vstoupí 2. listopadu na VKV. Plus bude vysílat čtyřiadvacet hodin denně a naladit si ho bude moci téměř 60 procent obyvatel České republiky. Stanice nechce být ČT 24 „bez obrázků“ ani Radiožurnál „bez písniček".

Stanice Plus zatím vysílá na VKV jen v Praze a okolí v dopoledním a odpoledním bloku. Český rozhlas vysílání této stanice šíří digitálně a v pásmu středních vln. Pro šíření stanice Plus budou využity kmitočty, které Český rozhlas získal především optimalizací vlastní sítě.

Doplnění portfolia

„Stanice bude svůj program stavět na čtyřech pilířích: politika, společnost, byznys a věda. Český rozhlas rozšířeným vysíláním stanice Plus doplní své portfolio stanic po vzoru vyspělých mediálních domů západní Evropy,“ vysvětlil náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

„Chceme naplňovat náš slogan ´Když chcete vědět více´. Cílíme na náročnější publikum. To, že budeme jedinou stanicí mluveného slova v rámci Českého rozhlasu, neznamená, že pouze překlopíme obsah Radiožurnálu bez písniček nebo že vytvoříme ČT24 bez obrázků,“ řekl Ondřej Kopa, ředitel centra vysílání.

Stanice Plus bude od Radiožurnálu přebírat Hlavní zprávy v 12:00 a 18:00. Na Plus naopak přejde pořad Šedesát minut. Stanice Plus do svého vysílání zařadí novinky. Bude mezi ně patřit například pořad Jak to bylo doopravdy. Diskusní pořad Kritický klub se pak ve středu bude vysílat místo Kořenů. Stanice do svého programu počítá i se zařazením satiry.

Cíl: Dvojnásobek posluchačů

Program ČRo Plus musí podle Ondřeje Kopy umět přejít do módu mimořádného vysílání, být schopen přenášet živé přenosy brífinků nebo prohlášení, které si ČRo bude poctivě vybírat. Důraz bude klást na zpravodajskou naléhavost a musí se přizpůsobit aktuálnímu dění.

„Naším cílem je, aby se počet posluchačů stanice Plus v dohledné době minimálně zdvojnásobil. Odhaduji, že to za pár měsíců může být v denním dosahu víc než 60 tisíc posluchačů, v týdenním poslechu přes 100 tisíc posluchačů,“ uvedl šéfredaktor stanice Plus Alexandr Pícha. Šéfredaktor slíbil, že ve spolupráci s Centrem nových médií připraví 30 pořadů pro podcasty a vytvoří speciál Dnešní Plus, který vždy shrne výběr toho nejlepšího z každodenního vysílání.

Celoplošná stanice Plus začala vysílat 1. března 2013. Nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse, interaktivní pořady. Analyzuje současnost a aktuální dění. Vstup Plus na VKV byl jedním ze strategických cílů dosluhujícího generálního ředitele Petera Duhana.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Výbuch plynu zničil rodinný dům v Tursku u Prahy. Tři lidé jsou zranění

V Tursku u Prahy vybuchl v rodinném domě plyn. Na místě jsou zatím tři zranění, jeden z toho těžce, další středně těžce. Nejméně jeden člověk je zavalený, dům je částečně zdemolován. Hasiči povolali speciální vyhledávácí tým, řekly ČTK mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová a hasičů Vladimíra Kereková.

Záchranáři mají na místě čtyři pozemní posádky, na místo letí také vrtulník. Hasiči na místo povolali speciální vyhledávací tým a sací bagr, který bude pomáhat s odstraňováním trosek domu.

před 1 hodinou

Ronaldo je na covid stále pozitivní, proti Messimu nenastoupí

Pětinásobný nejlepší fotbalista světa Cristiano Ronaldo chybí kvůli nákaze koronavirem v nominaci Juventusu na večerní zápas Ligy mistrů proti Barceloně. Na jeho očekávané souboje s hvězdou Katalánců Lionelem Messim tak tentokrát nedojde.

Pětatřicetiletý Ronaldo byl pozitivně testován na koronavirus před dvěma týdny v portugalské reprezentaci. Od té doby je v karanténě a nemá příznaky covidu-19, k návratu na trávník ale potřebuje negativní výsledek testu. Ten podle úterní informace televizní stanice Sky Sport Italia nepřinesly ani nejnovější odběry.

Hráč na sociálních sítích uvedl, že se cítí zdravotně zcela v pořádku, a přidal ostrou kritiku věrohodnosti PCR testů. Kvůli nákaze Ronaldo vynechal zatím tři zápasy Juventusu a turínský tým bez něj vyhrál pouze jednou.

Další zprávy