Český Krumlov a Týn nad Vltavou zasáhla blesková povodeň. Škody jsou v milionech

Český Krumlov a Týn nad Vltavou zasáhla blesková povodeň. Škody jsou v milionech
Při noční bleskové povodni v Českém Krumlově se vylila říčka Polečnice do objektů kolem Chvalšinské ulice.
Řeka byla ještě ráno na třetím povodňovém stupni, kolem sedmé hodiny ranní hladina klesla na druhý stupeň.
Chvalšinská ulice byla uzavřena do sedmi hodin.
...
Foto: ČTK
Domácí ČTK Domácí, ČTK
30. 6. 2022 13:37
Český Krumlov a Týn nad Vltavou zasáhla v noci na čtvrtek blesková povodeň. V Týně šlo podle starosty o nejhorší záplavu od roku 2002. V Krumlově se z koryta vylila řeka Polečnice. Zalila budovy kolem Chvalšinské ulice. Řeka byla na třetím povodňovém stupni, ráno hladina klesla. Po nočním intenzivním dešti a bouřkách platí v Jihočeském kraji třetí povodňový stupeň na Blanici v Bavorově.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

První kolo prezidentské volby by vyhrál Babiš, v druhém by ho ale porazil Pavel, ukázal průzkum

V prvním kole prezidentské volby podle modelu aktuálního volebního modelu agentury Median dál vede Andrej Babiš, druhé kolo by ale vyhrál Petr Pavel. Na třetí místo se posunuli Marek Hilšer a Danuše Nerudová.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Další americký stát zpřísnil přístup k potratům. Severní Karolína je zakázala po 20. týdnu těhotenství

Potraty v Severní Karolíně již nejsou legální po 20. týdnu těhotenství, výjimku mají jen závažné zdravotní obtíže, rozhodl ve středu soudce William Osteen. Dosud zde byly potraty možné až do okamžiku, kdy byl plod životaschopný, tedy zhruba 24. až 28. týden těhotenství. Severní Karolína dosud platila za útočiště pro zájemkyně o ukončení těhotenství ze sousedních států, ve kterých platí přísnější omezení, uvedla agentura AP.

Ústavní právo na potrat napříč celými Spojenými státy garantoval precedens Nejvyššího soudu z roku 1973 známý jako Roeová versus Wade, jenž stanovil federální právo na ukončení těhotenství zhruba do jeho 24. týdne. Pětice konzervativních členů devítičlenného soudu regulaci potratů v červnu vrátila do rukou amerických států.

Demokratický guvernér Severní Karolíny Roy Cooper podporuje právo na potrat a případné návrhy na jeho omezení, které by podali republikánští zákonodárci, byl připraven vetovat. Lídři místních republikánů se proto obrátili přímo na soudce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy