Český facebook už má přes 2 miliony uživatelů

Petr Jemelka Petr Jemelka
18. 1. 2010 17:35
Počet uživatelů české verze facebooku se za poslední půlrok zdvojnásobil
Foto: Repro Aktuálně.cz

Praha - Počet uživatelů české verze sociální sítě Facebook již překročil dva miliony. Znamená to tedy, že se za poslední půlrok zdvojnásobil.

Podle odborníka na české internetové prostředí Daniela Dočekala by se mohl reálný počet návštěvníků pohybovat někde okolo 3,2 milionu lidí. Dočekal se přitom odkazuje na statistiky vyhledavače Google.

"Pokud použijete listopadové výsledky NetMonitoru, tak by Facebook byl někde v pozici trojky českého internetu v měsíčních číslech. Ohrožoval by tak iDnes.cz a Novinky.cz, " řekl pro ČTK Dočekal.

Uživatelé stráví denně na facebooku v průměru 27 minut. Alespoň jednou denně se přihlásí 60 procent uživatelů a minimálně jednou týdně jej navštíví 84 procent ze všech majitelů registrovaných. Svůj účet má na facebooku také deník Aktuálně.cz. Navštívit jej můžete na této adrese.

Celosvětově má sociální síť facebook, která byla založena v roce 2004, 340 milionů uživatelů.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy