Česko se vzbudilo do mrazivého rána. Víkend bude teplý

Dagmar Honsová, Meteopress
7. 9. 2012 9:25
Nejnižší teplotu naměřili na Šindelové, kde rtuť teploměru klesla až k -3,5 °C
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Česká republika se v pátek probudila do nejchladnějšího rána tohoto týdne. Při jasné obloze klesala rtuť teploměru pod bod mrazu.

Nejnižší teplotu závěrem pracovního týdne naměřili na Šindelové, rtuť teploměru tam klesla až na -3,5 °C. Mrazivo bylo i na Jizerce, kde se ochladilo na -0,5 °C.

V Karlových Varech se v 6 hodin ráno rtuť teploměru pohybovala na 2,5 °C, v Chebu na 3,4 °C. V Plzni naměřili 5,7 °C, v Českých Budějovicích byla teplota ještě vyšší, dosáhla na 6,6 °C a v Brně dokonce na 7,1 °C.

Teploty nad nulou po ránu zažila i Ostrava, kde teploměr ukazoval 5,1 °C, v Holešově naměřili 3,9 °C, v Liberci 6,3 °C a v Praze-Libuši 6,2 °C.

V příštích dnech by se mělo v ranních hodinách oteplovat, o poznání teplejší budou už víkendová rána. V minimech nejčastěji naměříme 12 až 7 °C.

Porostou i odpolední teploty, které mohou dosáhnout až na letní hodnoty kolem 25 °C.  Na začátku příštího pracovního týdne teplota pravděpodobně v maximech vyšplhá až na 29 °C.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy