Česko opět zasypal sníh. V Brně kvůli sněžení kolabovala doprava, linky MHD nabíraly zpoždění

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 1. 2017 21:46
Nový sníh a silný vítr v úterý komplikovaly dopravu po celém Česku. Výraznější problémy hlásili ve Středočeském, Libereckém, Karlovarském kraji, na Vysočině a k večeru i v Brně, kde měla značné problémy MHD. Některé linky nabíraly kvůli nepřetržitému sněžení zpoždění, na čas nejezdily autobusy, trolejbusy ani tramvaje.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Praha - Nový sníh a silný vítr v úterý komplikují dopravu, výrazněji ve Středočeském, Libereckém, Karlovarském kraji, na Vysočině a k večeru i v Brně, kde měla značné problémy MHD, komplikace zaznamenalo i tamní letiště. Kvůli počasí přibylo nehod, dálnici D4 ve středních Čechách, D6 v Karlovarském kraji a D35 u Olomouce zablokovaly havárie kamionů.

Sněžit má i nadále, skončila už naopak výstraha před tvorbou ledovky, která do večera platila v jižních Čechách.

Na středočeských vozovkách čekala ráno řidiče nová vrstva sněhu. Silničáři registrovali uvízlé kamiony, dálnice D4 byla kvůli nehodě nákladního auta na 17,5 kilometru ve směru na Prahu zhruba pět hodin uzavřena, nikdo se nezranil. Plný provoz tam byl obnoven okolo 13:00. Problémy s výhybkami ve stanici Nymburk-město se podařilo odstranit kolem půl deváté. V nedalekých Pečkách ale až do 10:30 ztěžovala provoz vlaků mezi Prahou a Kolínem porucha zabezpečovacího zařízení.

V Libereckém kraji se situace přes den uklidnila a silničáři mohli ve 13:30 pro nákladní vozy nad 3,5 tuny otevřít i silnici 13 z Mníšku přes Albrechtice na Frýdlant a česko-polský hraniční přechod v Habarticích. Uzavřené byly od pondělního večera. V kraji ale dnes výrazně přibylo dopravních nehod. Nejvážnější se stala ráno v Jablonci nad Nisou, kde se střetl autobus s osobním autem a zraněn byl při tom i chodec. Další chodec utrpěl zranění po střetu s osobním autem v České Lípě.

Na Vysočině mají kvůli sněhu v kopcích problémy kamiony. Policisté v kraji od rána přijali oznámení o sedmi desítkách dopravních nehod. Při jedné z nich dostala třiadvacetiletá řidička při předjíždění u Kamenice nad Lipou smyk a narazila do stromu, utrpěla vážné zranění. Kolem 17:00 zablokovala silnici I/23 u Markvartic na Jihlavsku nehoda kamionu a autobusu. Nehody byly i na D1. K večeru se situace na silnicích Vysočiny trochu uklidnila, protože sněžení ustávalo a nebyla tak hustá doprava.

Ve Zlínském kraji od odpoledne silně sněží, místy napadlo až 30 centimetrů. Některé cesty jsou nesjízdné. Problémy jsou v buchlovských horách a v posledních hodinách i na Zlínsku. Kamiony v mnoha místech stojí na krajnicích. Sníh podle policie zatím způsobil jen méně vážné nehody.

V Moravskoslezském kraji silničáři uzavřeli pro kamiony a nákladní vozy s přívěsem silnici I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku, která je jedním z hlavních dopravních tahů na Slovensko. Komunikace vede kolem přehrady s pitnou vodou Šance, kde silničáři nesmějí používat chemické prostředky. Na D35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou na Přerovsku odpoledne havaroval kamion a zablokoval oba pruhy. Kolony kvůli havarovanému kamionu se tvoří také u Kokor na Přerovsku.

V Karlovarském kraji zkomplikovala dopoledne provoz na D6 nejprve nehoda osobního auta u Sokolova, později u Karlových Varů havárie dvou kamionů. Po ní byla dálnice zhruba na hodinu směrem na Cheb uzavřena.

V Jihomoravském kraji na třetím kilometru dálnice D2 směrem do Brna zablokoval odpoledne jeden jízdní pruh havarovaný nákladní vůz. Všechny dálnice na území kraje jsou podle webu silničářů sjízdné, ale jen se zvýšenou opatrností. Výjimkou je úsek D2 u Blučiny, kde se před 21:00 hodin ve směru na Brno vybourala cisterna a vytéká z ní olej. Podle webu policie bude komunikace uzavřená do ranních 2:00.

V Ústeckém kraji silničáři uzavřeli cestu mezi Krásným Lesem a Adolfovem na Ústecku. V Pardubickém kraji se tvoří sněhové jazyky. V jižních Čechách může na Strakonicku a Prachaticku dopravu komplikovat mrznoucí déšť, na Jindřichohradecku sněhové přeháňky.

Některé úseky ulic v Brně během úterka nebyly dlouhodobě sjízdné a opakovaně na ně musely sypače. Týkalo se to zejména kopců. Linky MHD v nabíraly desítky minut zpoždění, situace se začala zlepšovat až večer poté, co přestalo sněžit. Na brněnském letišti nepřistálo letadlo z Mnichova, pilot ho kvůli počasí obrátil zpět. Letadlo pak letělo na pražské letiště.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V Praze 1 se rozpadla koalice. Uskupení My co tady žijeme (KDU-ČSL a STAN) vypovědělo smlouvu s Prahou 1 sobě, Piráty a Zelenou pro jedničku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy