Česko má první strategii biologické rozmanitosti, ekologům se nelíbí

ČTK ČTK
10. 3. 2016 0:06
Česko má první strategii, která ukazuje, jak zabránit úbytku rostlin a zvířat v krajině. Dokument o ochraně biologické rozmanitosti ČR, který vytvořilo ministerstvo životního prostředí, ve středu večer schválila vláda. Strategie má platit do roku 2025. Dokument ministerstva vytyčil na 70 cílů a navrhuje přes 120 opatření, aby se mimo jiné omezilo šíření invazních druhů a intenzivní hospodaření v krajině a aby se zvýšila ochrana vzácných rostlin a zvířat i míst, kde se vyskytují. Opatření, která materiál navrhuje, podle ekologů z Hnutí Duha ale neodpovídají vývoji vědeckých poznatků v ochraně přírody. Přijatý dokument je podle aktivistů jen bezzubou analýzou bez jasných cílů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: AOPK ČR
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy