Česko dostane padesátimilionovou dotaci z EU na bezplatné obědy pro děti z chudých rodin

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 3. 2018 18:43
Na obědy pro děti z chudých rodin půjde v příštím školním roce dalších 50 milionů korun evropských fondů. Bezplatné obědy pro školáky budou navíc dostupné pro více rodin. O vypsání výzvy ve čtvrtek informovalo ministerstvo práce a sociálních věcí v tiskové zprávě. Díky projektu v současnosti bezplatně obědvá zhruba šest tisíc dětí v téměř 480 školských zařízeních. Projekt bezplatných školních obědů pro děti z chudých poměrů odstartoval v Česku před dvěma lety. Nyní je do něj zapojených devět krajů. Pomoc je určena dětem ve věku od tří do 15 let, jejichž rodiče pobírají dávky v hmotné nouzi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 48 minutami

Německo si kvůli hackerskému útoku na e-mail Merkelové předvolalo ruského velvyslance

Německá vláda si kvůli kybernetickému útoku na Spolkový sněm v roce 2015 předvolala ruského velvyslance. Ve čtvrtek o tom informoval list Der Tagesspiegel. Moskva odmítá obvinění, že za útokem stála, Berlín je naopak o ruském podílu přesvědčen. Dotčen tehdy byl i poslanecký e-mail kancléřky Angely Merkelové.

Velvyslance si k rozhovoru pozval státní tajemník ministerstva zahraničí Miguel Berger, který podle mluvčí diplomacie jménem spolkové vlády co nejostřeji hackerský útok odsoudil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy