reklama
 
 

Česko čekají do konce ledna celodenní mrazy, sněhu však moc nepřibude

19. 1. 2019 15:26
Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko čekají celodenní mrazy. Zvolna oteplovat se začne až na začátku února, kdy také přibude srážek. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období od 21. ledna do 17. února je minus 1,1 stupně Celsia. V následujících dvou týdnech by tedy mělo být výrazně chladněji. "V první polovině února se teploty opět dostanou k dlouhodobému normálu," uvedli meteorologové.

Česko také po srážkově vydatném začátku roku čekají do konce ledna sušší dny. "V první polovině února budou už srážky četnější a týdenní úhrny se dostanou k normálu pro toto roční období," dodal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Dlouhodobý průměrný srážkový úhrn je v následujících čtyřech týdnech 35 milimetrů.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Předpověď počasí na víkend | Video: Dagmar Honsová, Meteopress |  01:02

19. 1. 2019 15:26

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama