Česko čeká větrný víkend. V pátek silný vítr zasáhne jihozápad, v sobotu většinu země

ČTK ČTK
17. 2. 2023 12:46
V jihozápadní polovině Česka v pátek odpoledne zesílí vítr, místy mohou nárazy dosahovat až 90 kilometrů v hodině, informoval Český hydrometeorologický ústav. V sobotu ráno a dopoledne vítr podle meteorologů částečně zeslábne, ale odpoledne opět zesílí a foukat bude už na většině území. Zvolna slábnout by měl na konci víkendu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

"Bude docházet k lámání větví a vývratu stromů na podmáčené půdě. Vítr a déšť bude na horách způsobovat rychlé odtávání sněhové pokrývky," uvedli meteorologové. Varují také před poškozením lesů a stromů a menšími škodami na budovách, lidé by si měli dávat pozor na větrem unášené předměty a zlomené větve. Opatrní mají být řidiči, na horách by lidé měli omezit túry a nechodit na hřebeny.

Výstraha před silným větrem s nízkým stupněm nebezpečí platí od pátečních 14 hodin pro Prahu, celý Plzeňský a Karlovarský kraj a pro většinu Jihočeského a Středočeského kraje a část Ústeckého kraje, večer pak začne foukat ve zbytku Jihočeského kraje, na Vysočině a na Znojemsku v Jihomoravském kraji.

V sobotu odpoledne už bude foukat téměř na celém území. "Na konci víkendu bude vítr zvolna slábnout. Výstrahu budeme podle potřeby upřesňovat," uvedli meteorologové.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy