Česko čeká i nadále deštivé počasí, druhá půlka týdne přinese oteplení

ČTK ČTK
17. 4. 2023 8:11
Počasí v Česku bude nadále deštivé, v polovině týdne by mohlo na horách znovu sněžit. Druhá polovina týdne slibuje slunečnější oblohu a vyšší teploty, v neděli vystoupají nad 20 stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi, kterou v pondělí meteorologové zveřejnili na webu. Řeky se dál rozvodňovat nebudou.
Počasí v Praze na jaře.
Počasí v Praze na jaře. | Foto: ČTK

V pondělí meteorologové předpovídají zataženou oblohu a místy přeháňky, které budou četnější na horách. Spadne kolem pěti, na horách až deset milimetrů srážek na metr krychlový. Vzestupy hladin řek, které nastaly v uplynulých hodinách, se už ale neočekávají. "Toky, na kterých jsou aktuálně dosaženy povodňové stupně, budou velmi mírně kolísat s převážně klesající tendencí. Opětovné výrazné vzestupy neočekáváme," uvádí předpověď.

Teploty se do poloviny týdne budou pohybovat mezi 11 a 15 stupni Celsia. Déšť doprovodí i úterý. Ve středu a ve čtvrtek se na horách přidají přeháňky sněhové. V noci mohou při zmenšené oblačnosti teploty klesnout až k minus jednomu stupni.

Od pátku se začne obloha vyjasňovat a teploty postupně porostou. Sobota pak slibuje jasno až polojasno s teplotami kolem 17 stupňů. V neděli může být místy až 21 stupňů.

 

Právě se děje

Další zprávy