reklama
 
 

Českem se přehnaly bouřky, v Praze hasiči odčerpávali vodu z tunelů a likvidovali popadané stromy

Aktualizováno 9. 6. 2018 23:29
Silná bouřka s krupobitím u pražského Palackého mostu | Video: |  00:34
V Praze krupobití přerušilo rozlučkový zápas Tomáše Rosického, déšť zatopil Zlíchovský a Brusnický tunel.

Praha - Silné bouřky s přívalovými srážkami, krupobitím a nárazovým větrem zasáhly v sobotu odpoledne Semilsko, Bruntálsko, Šumpersko i Prahu. V hlavním městě si prudký liják vyžádal jednu oběť na životě - mladá žena utonula zřejmě poté, co ji při hledání takzvaných kešek v kanalizačním kanále spláchla přívalová vlna. Další člověk se nadále pohřešuje.

Místy napršelo více než 50 milimetrů srážek. Hasiči zasahovali u desítek případů, hlavně odčerpávali vodu a odstraňovali popadané stromy. Bouřky vydrží na většině území až do nedělního večera, podle meteorologů by ale měly už být slabší.

V Praze vyjížděli hasiči k více než 50 případům. Odčerpávali vodu ze zatopených tunelů, sklepů, garáží i historického Anežského kláštera, odstraňovali stromy, které spadly na silnice nebo auta. Přívaly deště a stromy na silnicích na několika místech zkomplikovaly automobilovou dopravu i MHD. Policisté museli na čas uzavřít Zlíchovský a část tunelu Blanka kvůli vodě, která do nich natekla. Průtrž mračen nad Letnou o hodinu posunula i začátek rozlučky fotbalisty Tomáše Rosického s kariérou, zápas sledoval vyprodaný stadion za silného deště.

Potápěči pražských hasičů u smíchovské náplavky u Palackého mostu zjišťovali, zda ve Vltavě neskončili dva lidé, kteří se podle svědků pohybovali u Motolského potoka ústícího v těchto místech do řeky. Zřejmě hledali v kanalizační stoce takzvané kešky. Večer objevili policisté pod Jiráskovým mostem tělo mladé ženy, pravděpodobně se jedná o jednu z pohřešovaných. Druhý člověk se nadále pohřešuje. Další dva příznivce tzv. geocachingu odvezli záchranáři do motolské nemocnice.

Hasiči pomáhali také lidem na šlapadlech, kteří se schovali před lijákem pod Karlovým mostem. "Hasiči jim pomáhají dostat se na břeh pomocí člunu," dodal Kavka. V Cukrově ulici na Černém Mostě zase hasiči zajistili osobní automobil, které klouzal na podmáčené trávě ze svahu.

Hodně práce přidělalo počasí i hasičům v Libereckém kraji, měli přes 30 výjezdů. Odčerpávali zejména vodu ze zaplavených míst a odstraňovali popadané stromy. Zasahovali i u jiskření drátů vysokého napětí či požáru trafostanice. Komplikace byly i v dopravě. Uzavřená musela být silnice 2887 u Bozkova a s opatrností byla průjezdná silnice 289 u Příkrého. V kraji nejvíce během hodiny napršelo v Roprachticích na Semilsku, a to přes 55 litrů na metr čtvereční.

Také hasiči na Šumpersku po bouřce čerpali vodu ze zatopených sklepů. Zřejmě kvůli silnému větru spadl u Bohdíkova strom do kolejiště, do kterého narazil osobní vlak. Nehoda se obešla bez zranění, cestující vozily autobusy.

V celé republice zůstává výstraha na silné bouřky do nedělních 22:00.

autor: Domácí | 9. 6. 2018 17:42

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama