Českem se šíří podvodný email. Nahrávali jsme vás webkamerou, zaplaťte 13 500 korun

Domácí Domácí
4. 4. 2019 11:20
Policie varuje před vlnou výhružných emailů, která se šíří po schránkách lidí v Česku. Princip podvodu je jednoduchý: Nahrál jsem vás webkamerou, jak sledujete porno na internetu, pokud nechcete, aby se záběry dostaly k vaší rodině nebo kolegům, zaplaťte. Cena za mlčení je třináct a půl tisíce, které má adresát zaslat na uvedený bitcoinový účet. Policisté radí nic neplatit a zprávu označit jako SPAM.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

"Neznáte mě a možná se divíte, proč jste obdrželi tento email, že? Jsem někdo, kde Vám před pár měsíci napadl Vaše zařízení."

Zprávu s tímto úvodem v průběhu středy a čtvrtka obdržely zřejmě tisíce uživatelů emailových účtů. Současná vlna podvodných emailů vyhrožuje adresátům, že zveřejní videa, která vznikla webkamerou ve chvíli, kdy dotyčný údajně sledoval stránky s erotickým obsahem.

Spravedlivá cena za tajemství?

"Vytvořil jsem video se dvěma obrazovkami. První část ukazuje video, které jste sledoval (máte dobrý vkus, ha, ha) a druhá část ukazuje záznam z Vaší webové kamery," stojí v emailu.

Třináct a půl tisíce korun je podle odesilatele mailu "spravedlivá cena za naše malé tajemství". Hrozí, že video rozešle rodinám, známým i kolegům v zaměstnání. Zpráva obsahuje QR kód a číslo bitcoinového účtu.

"Zaručuji, že po platbě Vás již nebudu dále obtěžovat, protože nejste jediný na mém seznamu. To je druh čestného kódu, který dodržujeme," ujišťuje podvodný mail.

Policie už na zprávy reagovala na svém facebookovém profilu: "Nikdy nic neplaťte - jen klikněte na tlačítko SPAM!," vyzvala. 

 

Právě se děje

Další zprávy