České Toskánsko se tentokrát hrálo v Dubaji

České Toskánsko se tentokrát hrálo v Dubaji
Předseda rozpočtového výboru sněmovny Pavel Suchánek z ODS na letišti. Do Dubaje koupil letenky, peníze mu na ně dal v hotovosti Martin Roman.
Poslanec ODS Pavel Suchánek nasedá na Ruzyni do vozu. Ve skupině je oblíben, má styky v Emirates Airlines.
Snímek z letiště. Šéf ČEZu Martin Roman. Poslal půl miliónu na letenky.
A znovu Martin Roman po návratu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
24. 2. 2011 5:30

Rok a půl od aféry Toskánsko, kdy se v letovisku Monte Argentario společně rekreovaly špičky světa politiky a byznysu, se podobná skupina sešla na golfu v Dubaji. Mezi hlavní postavy patřily předseda rozpočtového výboru sněmovny Pavel Suchánek z ODS, šéf ČEZu Martin Roman a pražský podnikatel známý úzkými vazbami na politiku Roman Janoušek. Reportéři Aktuálně.cz je zachytili, jak nasedají po návratu do svých vozů na pražském letišti v Ruzyni.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů

Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard korun) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC).

Lucemburský úřad pro ochranu osobních údajů (CNPD) uložil pokutu firmě Amazon Europe Core v rozhodnutí ze dne 16. července. O hrozící pokutě v červnu s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Ten ale uváděl, že částka bude činit zhruba polovinu, konkrétně přes 425 milionů dolarů (více než devět miliard korun).

"Věříme, že rozhodnutí CNPD je neopodstatněné, a hodláme se v této věci energicky bránit," uvedl Amazon. GDPR vyžaduje, aby firmy uživatele před použitím jejich osobních údajů požádaly o souhlas. Jinak jim hrozí vysoké pokuty. CNPD je v oblasti ochrany soukromí hlavním regulátorem Amazonu v EU, protože podnik má evropské ústředí v Lucembursku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy