Překvapený Bush, Lou Reed i večeře s Jágrem. Kteří čeští politici navštívili Bílý dům

Tomáš Klézl Tomáš Klézl
21. 2. 2019 16:55
Bílý dům potvrdil, že americký prezident Donald Trump přijme 7. března českého premiéra Andreje Babiše při jeho první oficiální návštěvě Spojených států. Babiš tak bude po bezmála osmi letech prvním představitelem České republiky, který se do Bílého domu podívá v rámci státní návštěvy. Podívejte se, jak vypadaly návštěvy českých politiků v Bílém domě, které často doprovázely kuriozity.
Foto: ČTK

Edvard Beneš a Franklin Delano Roosevelt, 1943

Vůbec prvním představitelem Československa, který se ve své funkci podíval do Oválné pracovny Bílého domu, byl 12. května 1943 prezident v exilu Edvard Beneš. Dlouhá jednání s Franklinem D. Rooseveltem se protáhla až do následujícího dne, kdy Beneš promluvil také před americkým Kongresem, kde přislíbil odhodlání Čechů vrátit se po válce zpět k demokratickému uspořádání.

Před Benešem se do Oválné pracovny podíval také Tomáš Garrigue Masaryk, který zde v červnu 1918 vyjednával americkou podporu pro vznik samostatného Československa.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy