Na hřebenech hor se udržely první sněhové vločky. Lysá hora hlásí až 3 cm sněhu

eri Domácí eri, Domácí
13. 10. 2021 11:10
Nejen Sněžka hlásí první letošní sněhovou nadílku. Vločky už se drží na vrcholcích Beskyd, Jeseníků, Šumavy i Králického Sněžníku. Na Lysé hoře napadaly rovnou tři centimetry sněhu. Teploty se ale na hřebenech Beskyd pohybují stále těsně nad nulou. Sledujte na videozáběrech první sníh letošní zimy. 
Záběry z českých hor, které hlásí první letošní sněhovou nadílku | Video: Holidayinfo.cz

Příliv studeného a vlhkého vzduchu od severozápadu bude pokračovat. Především v Jeseníkách a Beskydech může během středy a čtvrtka napadnout ještě kolem tří centimetrů sněhu. 

S tím, že by se podzimní sníh na hřebenech hor udržel déle než pár dní, meteorologové nepočítají. Už o víkendu se do České republiky bude dostávat zase teplejší vzduch a předpověď počítá se slunečnými dny. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Evropská komise navrhla, aby banky od roku 2025 začaly mírně zvyšovat kapitál

Banky v zemích Evropské unie budou muset do roku 2030 zvýšit svůj kapitál v průměru o zhruba osm procent, což by se mělo v praxi týkat zejména desetiny největších bank. Vyplývá to z návrhu nových kapitálových požadavků na fungování bankovního trhu, který ve středu představila Evropská komise. Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) podle komise vyčíslil celkové zvýšení kapitálu do konce dekády na nejvýše 27 miliard eur (695 miliard Kč), což je zhruba polovina částky, kterou odhadoval ještě loni.

Brusel přichází s novými požadavky v rámci mezinárodní dohody o regulaci finančního sektoru Basel III. Tu uzavřela skupina ekonomicky vyspělých zemí světa po finanční krizi z roku 2008 s cílem zabránit jejímu opakování.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Plzni zkolaboval a zemřel sedmadvacetiletý muž, jehož policie kvůli agresivitě zajistila

V Plzni ve středu brzo ráno zemřel při policejním zákroku sedmadvacetiletý muž. Policie uvedla, že ho zadržela poté, co se agresivně dobýval do jednoho domu, napadl svého příbuzného a poté i přivolané policisty. Policie použila donucovací prostředky. Zajištěný nejevil známky zranění, ale po chvíli zkolaboval a nepodařilo se ho oživit ani policii, ani přivolaným záchranářům, informovala krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. Okolnostmi případu se zabývají kriminalisté a policie zatím nebude poskytovat bližší informace.

Událost se stala po 6:00. Policisté vyjížděli do čtvrti Lochotín. Mladý muž se tam podle dostupných informací domáhal vstupu do obydlí svého rodinného příslušníka, kterého potom napadl.

"Po příjezdu policistů na místo se muž choval agresivně a následně zaútočil i na policisty. Ti po zákonných výzvách, na které muž nereagoval, použili donucovací prostředky a muže omezili na osobní svobodě," popsala Burešová. Neupřesnila, jaké donucovací prostředky policie použila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy