reklama
 
 

České dráhy prodaly jízdenku na neexistující vlak. Jede načas, ujišťovaly v SMS

AKTUALIZOVÁNO 14. 7. 2017
Národnímu dopravci se v rezervačním systému objevil vlak, který nejezdí. Dokonce na něj České dráhy prodaly místenky. Stalo se to novináři Tomáši Poláčkovi, který má v pátek se svým synem letět z Berlína do New Yorku a plánoval do německé metropole jet rychlíkem Metropol, odjíždějícím z Prahy těsně před pátou ráno. Absurditu všeho umocňuje to, že když se mu pokladní na nádraží začal za chybu Českých drah omlouvat, přišla mu SMS, že vlak jede na čas. Musel jet proto až následujícím spojem.

Praha - Jízdenku na vlak do Berlína, který ale nejezdí, prodaly České dráhy novináři Tomáši Poláčkovi. Ten má se svým čtyřletým synem odtud brzy odpoledne odlétat do New Yorku. Když ale dorazil o půl páté ráno na nádraží Praha-Holešovice a vlak nebyl uveden na informační tabuli, zeptal se pokladního.

"Ten někam zavolal a po deseti minutách mi sdělil, že jde o omyl Českých drah, který se skoro nikdy nestává. Výjimečně se jim dostal do systému neexistující vlak," popisuje Poláček na svém Facebooku, a dokládá to i jízdenkou, za kterou zaplatil 1715 korun plus 268 Kč za místenky.

Absurditu všeho umocnilo to, že mu vzápětí dorazila SMS od Českých drah, že vlak, který má odjíždět ve 4:54, jede na čas. "Váš vlak EN 476 jede včas, na jeho trase jsou očekávána omezení provozu," dorazilo mu deset minut před plánovaným odjezdem.

Že je něco v nepořádku, ukazuje už detail spoje v systému IDOS, kde je daný vlak stále uveden. Úsek 63 kilometrů z Děčína do Drážďan totiž podle něj zdolá za pouhých šest minut - tedy několikanásobně rychleji, než jezdí vlaky TGV. A pohled do jízdního řádu německých drah vše vysvětluje: vlak podle něj odjížděl z Holešovic už ve 4.15.

České dráhy daly stanovisko až po více než třech hodinách po zaslání otázek a omyl přiznaly. Podle nich došlo k chybě na straně společnosti Chaps, která  má na starosti informačním systém jízdního řádu. "Omylem došlo k zanesení plánované výluky ze srpna na červenec, a vlak tedy jel v pravidelném čase (dříve), nikoliv podle výlukového jízdního řádu, podle něhož byl vydán jízdní doklad," uvedl mluvčí Radek Joklík.

"Pokud v souvislosti s touto chybou vznikla některému zákazníkovi škoda, je potřeba, aby se obrátil na náš zákaznický servis," dodal na otázku zda - pokud mu letadlo kvůli chybě drah uletí - zaplatí Poláčkovi náhradní spoj.

Poláček nakonec musel jet o skoro o dvě hodiny později následujícím spojem. Nakonec by měl letadlo stihnout, náhradní vlak neměl zpoždění a na letišti byl asi hodinu před odletem. "Schválně jsem si dal rezervu, abych byl na letišti o tři hodiny dřív," uvedl pro Aktuálně.cz.

autor: Marek Pokorný | 14. 7. 2017

Související

 

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama