Dráhy postavily mimo službu vlakvedoucího, který zbil opilého cestujícího obuškem

mp mp
2. 1. 2020 15:08
Na sociálních sítích začalo po Novém roce kolovat video natočené ve vlaku Českých drah, kde došlo k potyčce mezi vlakvedoucím a opilým pasažérem. K incidentu došlo koncem září v rychlíku z Prahy do Plzně. Podle Českých drah byl sice konflikt vyvolán podnapilým cestujícím, vlakvedoucí byl ale kvůli svému chování postaven mimo službu.
Vlakvedoucí Českých drah zbil cestujícího obuškem. | Video: Twitter / Odpad - to nej z českých tweetů

"Napadl mě," říká vlakvedoucí na videu na Twitteru poté, co uštědří problémovému pasažérovi několik ran obuškem. "Dobře, ale tohle bylo moc," křičí na muže jeden z pasažérů. "Na to nemáte právo, zavolám na vás policii," brání se zase napadený muž. 

"Incident byl vyvolán podnapilým cestujícím, k němuž byla přivolána Policie ČR. Cestující uznal svoje nepřiměřené chování ve vlaku a uhradil pokutu. I přesto, že konflikt byl vyvolán ze strany podnapilého cestujícího, nesouhlasíme, jakým způsobem vlakvedoucí na situaci reagoval," reagovaly České dráhy na Twitteru. 

Mluvčí drah Radek Joklík upřesnil, že incident se stal 21. září 2019 a vlakový personál k němu přivolal policii. Věc následně řešila přestupková komise v Rokycanech. "Podle jejího závěru cestující uznal svoje nepřiměřené chování ve vlaku a uhradil pokuty s tím spojené. Věc byla proto odložena," řekl serveru zdopravy.cz. 

Na útok cestujícího reagoval zaměstnanec drah použitím teleskopického obušku. Ten podle mluvčího Joklíka není součástí výbavy zaměstnanců. "Použití násilí, v tomto případě dokonce obušku, který v žádném případě nepatří k vybavení našich zaměstnanců, je naprosto nepřijatelné. Zaměstnanec byl stažen ze služby a věc je s ním řešena v pracovně právní rovině," řekl Joklík. Podle drah měl vlakvedoucí rovnou na pomoc zavolat policii.

Samotný vlakvedoucí však trvá na tom, že byl napaden a bránil se. "Celá situace samozřejmě netrvala pár vteřin videa, ale přes deset minut a pak následné řešení. Video bohužel začíná v okamžiku mé obrany před útokem pána, který jsem se snažil zažehnat, ustupoval před ním a opakovaně ho důrazně žádal, aby se mě nedotýkal," řekl serveru TN.cz pracovník Českých drah Jan Š. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy