reklama
 
 

Česká zemědělská univerzita bere i bez přijímaček

21. 2. 2012
Foto: Profimedia.cz
Česká zemědělská univerzita v Praze láká studenty na stipendia a přijetí bez přijímacích zkoušek

Získali jste na střední škole přední místo na některé olympiádě nebo jiné odborné soutěži? Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU) letos uchazečům nabízí přijetí ke studiu bez přijímací zkoušky a stipendium ve výši až pěti tisíc měsíčně. Podmínkou je, aby se zájemce o studium umístil na předních místě např. olympiády z matematiky, fyziky, středoškolské odborné činnosti a dalších odborných středoškolských činnostech, které garantuje ministerstvo školství.

Pokud jste například byli úspěšným řešitelem celostátního kola zeměpisné olympiády, dostane se na Intitut tropů a subtropů bez přijímacích zkoušek. V prvním ročníku studia navíc obdržíte pět tisíc korun. Za druhé místo v celostátní soutěži dostanete čtyři tisíce korun. První až třetí místo v krajském koule soutěže vám "vynese" tisíc korun za každý měsíc.

Univerzita motivuje studenty s odborným zájmem

Univerzita si klade za cíl získat studenti, který svůj odborný zájem nebo talent prokázali již na střední škole, a budou tak pravděpodobně úspěšnými studenty na vysoké škole. Každá fakulta přihlíží k jiným soutěžím, podrobnosti naleznete na stránkách ČZU.


 

autor: MD | 21. 2. 2012

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama