reklama
 
 

Češka vylákala přes 53 milionů z Nora, kterého poznala na seznamce. Většinu peněz prohrála

18. 9. 2017 13:02
Osm let za mřížemi si má odsedět sedmadvacetiletá Češka, která podle nepravomocného rozsudku vymámila z šedesátiletého Nora přes 50 milionů korun. Žena se s mužem seznámila přes internet. Peníze lákala pod nejrůznějšími záminkami a slibovala, že vše vrátí. Muž pracoval jako finanční ředitel, peníze ženě posílal z účtu firmy, kde pracoval, v Norsku za to dostal tři roky vězení. Žena se přiznala k tomu, že je patologickou hráčkou, většinu peněz údajně prohrála. Policie jí na účtech zajistila necelé tři miliony korun.

Brno - Sedmadvacetiletá Barbora Havířová vylákala podle obžaloby z muže z Norska přes 53 milionů korun, Krajský soud v Brně jí udělil trest osm let za podvod velkého rozsahu. Žena musí obnos vrátit. Rozsudek není pravomocný. Žena, které hrozilo až desetileté vězení, popírá, že by se jednalo o podvod. Proti rozsudku se odvolala, případ tak bude posuzovat Vrchní soud v Olomouci.

Podle obžaloby peníze lákala od šedesátiletého muže od března 2013 do prosince 2014. Seznámila se s ním přes webový portál, na kterém se poskytují erotické služby, později se ale domluvili na tom, že budou komunikovat přímo.

Žena po muži podle obžaloby začala peníze požadovat pod různými záminkami, například na operaci kolena, výživu kočky, zálohu na koupi auta. Tvrdila, že peníze brzy vrátí. "Povídala mu, že má dostatek finančních prostředků, ale že ty jsou nějakým způsobem blokovány. Takže on jí poskytoval finanční prostředky na to, aby byly odblokovány, v podstatě šlo o kolotoč," uvedl státní zástupce Ivan Hrazdira.

Muž pracoval jako finanční ředitel, peníze ženě posílal z účtu firmy, kde pracoval, v Norsku za to dostal tři roky vězení. Podle ženiny obhajoby chtěl prostřednictvím Havířové "vyprat" peníze, které zpronevěřil. "Přistoupila jsem na nějaký údajný obchod, nenapadlo mě, že by ty peníze mohly pocházet z trestné činnosti," uvedla ve své závěrečné řeči Havířová. Podle obhajoby tak nešlo o podvod, ale o legalizaci výnosu z trestné činnosti. Tomu ale soud neuvěřil.

"Jednoznačně šlo o zločin podvodu, věděla od začátku, že to poškozenému nikdy nevrátí," uvedl předseda senátu Daniel Plšek.

Žena se přiznala k tomu, že je patologickou hráčkou, většinu peněz údajně prohrála. Policie jí na účtech zajistila necelé tři miliony korun.

Rozsudek není pravomocný, žena se proti němu odvolala. Státní zástupce se možnosti podání odvolání vzal.

autor: ČTK | 18. 9. 2017 13:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama