Češka vylákala přes 53 milionů z Nora, kterého poznala na seznamce. Většinu peněz prohrála

ČTK ČTK
18. 9. 2017 13:02
Osm let za mřížemi si má odsedět sedmadvacetiletá Češka, která podle nepravomocného rozsudku vymámila z šedesátiletého Nora přes 50 milionů korun. Žena se s mužem seznámila přes internet. Peníze lákala pod nejrůznějšími záminkami a slibovala, že vše vrátí. Muž pracoval jako finanční ředitel, peníze ženě posílal z účtu firmy, kde pracoval, v Norsku za to dostal tři roky vězení. Žena se přiznala k tomu, že je patologickou hráčkou, většinu peněz údajně prohrála. Policie jí na účtech zajistila necelé tři miliony korun.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Karel Toman

Brno - Sedmadvacetiletá Barbora Havířová vylákala podle obžaloby z muže z Norska přes 53 milionů korun, Krajský soud v Brně jí udělil trest osm let za podvod velkého rozsahu. Žena musí obnos vrátit. Rozsudek není pravomocný. Žena, které hrozilo až desetileté vězení, popírá, že by se jednalo o podvod. Proti rozsudku se odvolala, případ tak bude posuzovat Vrchní soud v Olomouci.

Podle obžaloby peníze lákala od šedesátiletého muže od března 2013 do prosince 2014. Seznámila se s ním přes webový portál, na kterém se poskytují erotické služby, později se ale domluvili na tom, že budou komunikovat přímo.

Žena po muži podle obžaloby začala peníze požadovat pod různými záminkami, například na operaci kolena, výživu kočky, zálohu na koupi auta. Tvrdila, že peníze brzy vrátí. "Povídala mu, že má dostatek finančních prostředků, ale že ty jsou nějakým způsobem blokovány. Takže on jí poskytoval finanční prostředky na to, aby byly odblokovány, v podstatě šlo o kolotoč," uvedl státní zástupce Ivan Hrazdira.

Muž pracoval jako finanční ředitel, peníze ženě posílal z účtu firmy, kde pracoval, v Norsku za to dostal tři roky vězení. Podle ženiny obhajoby chtěl prostřednictvím Havířové "vyprat" peníze, které zpronevěřil. "Přistoupila jsem na nějaký údajný obchod, nenapadlo mě, že by ty peníze mohly pocházet z trestné činnosti," uvedla ve své závěrečné řeči Havířová. Podle obhajoby tak nešlo o podvod, ale o legalizaci výnosu z trestné činnosti. Tomu ale soud neuvěřil.

"Jednoznačně šlo o zločin podvodu, věděla od začátku, že to poškozenému nikdy nevrátí," uvedl předseda senátu Daniel Plšek.

Žena se přiznala k tomu, že je patologickou hráčkou, většinu peněz údajně prohrála. Policie jí na účtech zajistila necelé tři miliony korun.

Rozsudek není pravomocný, žena se proti němu odvolala. Státní zástupce se možnosti podání odvolání vzal.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Pohřešovaný 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil rodině v lesích na Prostějovsku. Muž, kterého hledaly desítky policistů a hasičů i vrtulník s termovizí, byl dnes nalezen bez známek života. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Podle něj bylo vyloučeno cizí zavinění smrti muže. Příčinu úmrtí blíže určí nařízená pitva.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Europarlament je připraven brexitovou dohodu schválit včas, ale až po Britech

Evropský parlament je připraven hlasovat o brexitové dohodě do konce října, aby nebyl nutný další odklad odchodu Británie z Evropské unie. Řekl to po dnešním jednání s prezidenty a premiéry unijních států předseda EP David Sassoli. Nejdříve však podle něj musí dohodu podpořit lídři EU a schválit britský parlament.

Zdroj: ČTK
Další zprávy