Češka vylákala 53 milionů z Nora, kterého poznala na seznamce. Odpyká si 7 let

ČTK ČTK
17. 10. 2018 11:58
Muž pracoval jako finanční ředitel, peníze ženě posílal z účtu firmy, kde pracoval. V Norsku za to dostal tři roky vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Brno - Odvolací Vrchní soud v Olomouci snížil na sedm let vězení trest Barboře Havířové, která podle obžaloby vylákala přes 53 milionů korun z norského seniora, s nímž se seznámila přes erotický portál. Rozsudek je pravomocný.

U krajského soudu žena za podvod velkého rozsahu původně dostala osmiletý trest, ale odvolala se. Popírala, že by šlo o podvod, za což jí hrozilo až desetileté vězení. Vrchní soud jí nakonec trest o rok snížil.

Tehdy sedmadvacetiletá žena podle obžaloby peníze lákala od šedesátiletého muže od března 2013 do prosince 2014. Seznámila se s ním přes webový portál, na kterém se poskytují erotické služby, později se ale domluvili, že budou komunikovat přímo. Žena po muži podle obžaloby začala peníze lákat pod různými záminkami, například na operaci kolena, výživu kočky, zálohu na koupi auta. Tvrdila, že peníze brzy vrátí.

"Povídala mu, že má dostatek finančních prostředků, ale že ty jsou nějakým způsobem blokovány. Takže on jí poskytoval finanční prostředky na to, aby byly odblokovány, v podstatě šlo o kolotoč," uvedl už dříve státní zástupce Ivan Hrazdira.

Chtěl "vyprat" peníze, hájila se žena

Muž pracoval jako finanční ředitel, peníze ženě posílal z účtu firmy, kde pracoval. V Norsku za to dostal tři roky vězení. Podle ženiny obhajoby chtěl prostřednictvím Havířové "vyprat" peníze, které zpronevěřil. Podle obhajoby tak nešlo o podvod, ale o legalizaci výnosu z trestné činnosti. Tomu ale krajský ani vrchní soud neuvěřil.

Žena se přiznala, že je patologickou hráčkou, většinu peněz údajně prohrála. Policie jí na účtech zajistila necelé tři miliony korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Görgesová v Lucemburku neobhájila, Muchová si zahraje Elite Trophy

Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková překazila Julii Görgesové obhajobu titulu v Lucemburku. Ve finále porazila druhou nasazenou Němku 6:4, 6:1 a vyhrála turnaj WTA po dvou letech. Dvaadvacetiletá vítězka předloňského Roland Garros získala třetí titul v kariéře.

Nezdar Görgesové znamená, že Karolína Muchová má jistou účast na WTA Elite Trophy v čínské Ču-chaji příští týden. Na takzvaný malý Turnaj mistryň české tenistce pomohlo i odhlášení řady hráček. Muchová začínala sezonu na 145. místě světového žebříčku, po semifinálové účasti v Moskvě se poprvé posune do první třicítky.

Görgesová měla šanci jako první tenistka v této sezoně na druhou úspěšnou obhajobu, ale na rozdíl od lednového turnaje v Aucklandu ve finále neuspěla. První set souboje bývalých hráček Top Ten rozhodl jediný brejk, ve druhém Němka přišla o podání hned třikrát. Ostapenková, která do turnaje vstoupila jako 63. hráčka žebříčku, nečelila ve finále jedinému brejkbolu.

Další zprávy