reklama
 
 

Česká televize vymění zpravodaje v Bruselu a v USA

14. 1. 2012 21:05
Do Bruselu jsou dva kandidáti, do Washingtonu nastoupí Martin Řezníček

Praha - Česká televize v následujících měsících vymění dva své klíčové zahraniční zpravodaje v Bruselu a ve Spojených státech.

Informaci Aktuálně.cz potvrdil ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal, který se do televize vrátil po volbě nového ředitele. Uvedl, že jde o standardní výměnu po odsloužených rocích v zahraničí, oba redaktoři pracovali v cizině čtyři roky, respektive pět let.

Bruselská zpravodajka Eva Hrnčířová se vrátí do pražské redakce České televize v červnu, americký zpravodaj Michal Kubal na konci roku, ve státech ho nahradí současný vedoucí zahraniční redakce ČT Martin Řezníček.

"Spolu s Michalem Kubalem budou přinášet zpravodajství z podzimních amerických voleb a od ledna bude Řezníček naším washingtonským zpravodajem," řekl Aktuálně.cz Šámal.

Unesen v Iráku

Michal Kubal je zkušeným zahraničním reportérem, pracoval například v Bosně a Hercegovině, v Kosovu, Pákistánu nebo v Afghánistánu. V roce 2004 byl spolu s kameramanem Petrem Klímou a redaktorem Českého rozhlasu Vítem Pohankou unesen povstalci v Iráku, propuštěn byl po čtyřech dnech.

Byl i vedoucím zahraniční redakce ČT a je držitelem prestižní novinářské Ceny Ferdinanda Peroutky.

Kubalův nástupce Řezníček má za sebou mimo jiné desetiletou zkušenost redaktora českého vysílání BBC. Vedení zahraniční redakce ČT převzal na konci roku 2007 právě po Kubalovi.

Dva kandidáti do Bruselu

O nástupci Hrnčířové v Bruselu zatím vedení veřejnoprávní televize nerozhodlo. "Vybíráme ze dvou kandidátů," řekl Šámal. Jejich jména odmítl sdělit.

Hrnčířová, která se specializuje na Evropskou unii, je dlouholetou zpravodajskou České televize, natáčela reportáže v mnoha evropských zemích a před odchodem do Bruselu moderovala pořad U nás v Evropě.

O případných dalších změnách mezi zahraničními zpravodaji vedení veřejnoprávní televize nerozhodlo. Podle Šámala ale ČT neplánuje zrušení žádného zahraničního pracoviště.

"Díky moderní technice, internetovému přenosu, se práce zlevňuje, ušetřili jsme velké peníze," konstatoval Šámal.

autor: Pavel Baroch | 14. 1. 2012 21:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama