reklama
 
 

Česká televize se ohradila proti využití filmu o Babišovi v kampani Zelených

5. 9. 2017 22:36
Česká televize se postavila proti využití dokumentárního filmu Selský rozum, který koprodukovala, o Andreji Babišovi ve volební kampani Zelených. Ti se ale brání, že strana má na promítání smlouvu s autory.

Praha - Česká televize (ČT) chce zabránit využití dokumentárního filmu Selský rozum o předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi ve volební kampani Zelených. Mluvčí televize Karolína Blinková informovala, že ČT jako koproducent snímku nesvolila k takovému využití filmu. Mluvčí Zelených Milan Deutsch ale řekl ČTK, že na promítání filmu má strana smlouvu s autory snímku a distribuční společností.

Selský rozum ukazuje vztah Babišova podnikání a politického působení. Zelení oznámili před nedělním zahájením závěrečné části své předvolební kampaně, že budou až do sněmovních voleb navštěvovat města v Česku a snímek tam promítat.

Předseda Zelených Matěj Stropnický v tiskové zprávě ke kampani oznámil, že se tak chce strana proti Babišovi vymezit.

Veřejné promítání filmu je ale podle Blinkové bez svolení ČT nelegální. "ČT nepřipustí, aby jakékoli její dílo bylo využíváno v politickém boji. Pokud Strana zelených neoprávněně použije dokument na svých akcích, bude se (ČT) okamžitě bránit právní cestou," oznámila.

Zelení se však ohradili, že na promítání mají smlouvu.

"Promítání probíhá na základě smlouvy s autory snímku a distribuční společností D1film," řekl mluvčí Zelených.

Společnost D1film, která Selský rozum produkovala spolu s ČT, nabízí na webu promítání filmu kterémukoli zájemci - kinům, klubům, nebo i restauracím - po vyplnění online formuláře.

autor: ČTK | 5. 9. 2017 22:36

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama