Pravčická brána Grand Canyon neporazila

Pravčická brána Grand Canyon neporazila
výška otvoru 16 m, šířka 7-8 m,  vrcholová plošina brány je 21 m nad jejím dnem,
a její minimální tloušťka je 3 m. Tak zmiňuje Pravčické brány web.
Pod branou se krčí výletní zámeček
Sokolí hnízdo.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
21. 7. 2009 11:30

V anketě o nových sedm přírodních divů světa soutěžila vedle Grand Canyonu, Kilimandžára, Mrtvého moře také Pravčická brána - dominanta přírodního parku České Švýcarsko. Světe, div se! Patří mezi 77 semifinalistů, z kterých nadace New7Wonders vybrala 28 finalistů podle internetového hlasování diváků po celé zeměkouli. A český zástupce mezi nimi už chybí.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Zemřela zakladatelka první ARO kliniky v Československu. Bylo jí 91 let

Ve věku 91 let zemřela zakladatelka první anesteziologicko-resuscitační kliniky v Československu Danuše Táborská. V oboru anesteziologie a resuscitace byla v roce 1989 jako první žena jmenovaná profesorkou. V roce 2015 jí prezident Miloš Zeman udělil medaili.

Danuše Táborská zemřela v pondělí. "Rodině a blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast," uvedla Dana Lipovská, mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, v níž Táborská kliniku založila. Táborská vystudovala Lékařskou fakultu dnešní Masarykovy univerzity v Brně. V nemocnici u svaté Anny v roce 1983 založila první anesteziologicko-resuscitační kliniku v Československu, jejíž přednostkou byla 16 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy