Česká pošta mění tvář, kupuje nové uniformy

Česká pošta mění tvář, kupuje nové uniformy
Vzhled a materiály dnešních stejnokrojů byly vybrány před deseti lety. Podle pošty už nevyhovují požadavkům.
Obměna se týká především doručovatelů, vedoucích pošt a pracovníků na přepážkách.
U těch nebude rozdíl oproti dřívějšku tak znatelný.
Naopak vedoucí a doručovatelé si polepší výrazně.
Foto: Česká pošta
Michal Kalina
1. 8. 2011 15:28

Praha - Česká pošta převlékne během tří let své zaměstnance do nových uniforem. Výsledek výběrového řízení potvrdil antimonopolní úřad.

"Nové oblečení je moderní, s výrazně vyššími užitnými vlastnostmi. Pošta navíc ušetří v nákladech na stejnokroje téměř 17 procent ročně," sdělila mluvčí pošty Marta Selicharová.

Společnost za výstroj zaplatí 240 milionů korun. Dodavatel oblečení se může měnit, Česká pošta totiž vybrala hned tři. Každý rok se mezi nimi rozhodne, a to podle aktuální cenové nabídky.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Za prodej potravin dvojí kvality bude hrozit pokuta. Zákon podepsal Zeman

Za prodej potravin dvojí kvality v tuzemských obchodech bude hrozit pokuta až 50 milionů korun. Počítá s tím novela zákona o potravinách, kterou v úterý podepsal prezident Miloš Zeman. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Zákaz prodeje se týká výrobků zaměnitelných za jiné výrobky v ostatních zemích EU, ale s podstatně odlišným složením. Výjimky budou muset být odůvodněny a spotřebitel o nich bude muset být informován.

"Čeští spotřebitelé nebudou spotřebiteli druhé kategorie," komentoval to již dříve ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Na dodržování zákazu dvojí kvality bude dohlížet Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Podepsaná novela vzbudila během svého projednávání v Parlamentu pozornost hlavně kvůli snaze části poslanců prosadit do ní povinné kvóty na prodej vybraných tuzemských potravin v obchodech. Zastánci argumentovali například zvýšením potravinové soběstačnosti. Odpůrci naproti tomu varovali před možným zdražením a nedostatkem. Kvůli návrhu hrozila Evropská komise Česku žalobou. Sněmovna nejprve kvóty na návrh poslanců SPD do novely vložila, ale pak je na návrh Senátu opět vyřadila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy