Česká pošta mění tvář, kupuje nové uniformy

Česká pošta mění tvář, kupuje nové uniformy
Vzhled a materiály dnešních stejnokrojů byly vybrány před deseti lety. Podle pošty už nevyhovují požadavkům.
Obměna se týká především doručovatelů, vedoucích pošt a pracovníků na přepážkách.
U těch nebude rozdíl oproti dřívějšku tak znatelný.
Naopak vedoucí a doručovatelé si polepší výrazně.
Foto: Česká pošta
Michal Kalina
1. 8. 2011 15:28

Praha - Česká pošta převlékne během tří let své zaměstnance do nových uniforem. Výsledek výběrového řízení potvrdil antimonopolní úřad.

"Nové oblečení je moderní, s výrazně vyššími užitnými vlastnostmi. Pošta navíc ušetří v nákladech na stejnokroje téměř 17 procent ročně," sdělila mluvčí pošty Marta Selicharová.

Společnost za výstroj zaplatí 240 milionů korun. Dodavatel oblečení se může měnit, Česká pošta totiž vybrala hned tři. Každý rok se mezi nimi rozhodne, a to podle aktuální cenové nabídky.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Kanonýr Werner z Lipska je prý na odchodu do Chelsea

Útočník Timo Werner je údajně blízko odchodu z Lipska do Chelsea. Londýnský klub už podle médií souhlasil s tím, že využije výstupní klauzuli ve smlouvě čtyřiadvacetiletého fotbalisty a zaplatí za něj 60 milionů eur (asi 1,6 miliardy korun).

Werner v minulosti působil ve Stuttgartu a do Lipska přišel před čtyřmi lety. V probíhající sezoně dal za saský celek ve všech soutěžích 31 branek a pomohl mu do čtvrtfinále Ligy mistrů. V bundeslize je Werner s 25 góly druhým nejlepším střelcem a Lipsku, za které nastupuje i český reprezentant Patrik Schick, patří třetí místo.

Právě Schickovu budoucnost by mohl Wernerův odchod ovlivnit. Český útočník je v Lipsku na hostování z AS Řím a součástí dohody je i možnost přestupu za 29 milionů eur. Trenér Julian Nagelsmann ale prohlásil, že o přestupu by uvažoval v případě, že cena klesne na 20 milionů. Schick zatím v 18 bundesligových zápasech dal devět branek.

Další zprávy