Česká erotická služba posílá německé seniorce účty za údajné hovory. Případů je více

ČTK ČTK
3. 8. 2019 14:09
Na poradce pro seniory se obrátila bezradná starší žena z kraje St.Wendel v Sársku na západě Německa, po níž se nejmenovaná erotická služba z Česka domáhá zaplacení účtů za údajné telefonáty na její horkou linku. Oslovený poradce pak informoval policii a podal za důchodkyni trestní oznámení kvůli pokusu o podvod.
Foto: Thinkstock

Žena dostala dva účty za údajné telefonáty na linku erotické služby v Praze v květnu. V červnu a červenci jí pak přišly dvě upomínky, z nichž každá navyšovala původní částku o dalších 108 eur (zhruba 2870 korun) informoval v sobotu německý server sol.de.

Nakonec přišlo "poslední upozornění", v němž byla obsažena pohrůžka dalšími kroky. Všechny dopisy předala seniorka policii. Protože podobné případy jsou hlášeny z celé země, zabývá se nyní celou věcí prokuratura ve Fuldě.

Bezpečnostní poradci pro seniory doporučují, aby se každý, kdo obdrží neoprávněné účty, obrátil okamžitě na policii a požadované částky za žádných okolností neplatil. Kromě toho si mají potenciální oběti podvodu vyžádat od telefonního operátora výpis jednotlivých uskutečněných telefonátů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy