Česká erotická služba posílá německé seniorce účty za údajné hovory. Případů je více

ČTK ČTK
3. 8. 2019 14:09
Na poradce pro seniory se obrátila bezradná starší žena z kraje St.Wendel v Sársku na západě Německa, po níž se nejmenovaná erotická služba z Česka domáhá zaplacení účtů za údajné telefonáty na její horkou linku. Oslovený poradce pak informoval policii a podal za důchodkyni trestní oznámení kvůli pokusu o podvod.
Foto: Thinkstock

Žena dostala dva účty za údajné telefonáty na linku erotické služby v Praze v květnu. V červnu a červenci jí pak přišly dvě upomínky, z nichž každá navyšovala původní částku o dalších 108 eur (zhruba 2870 korun) informoval v sobotu německý server sol.de.

Nakonec přišlo "poslední upozornění", v němž byla obsažena pohrůžka dalšími kroky. Všechny dopisy předala seniorka policii. Protože podobné případy jsou hlášeny z celé země, zabývá se nyní celou věcí prokuratura ve Fuldě.

Bezpečnostní poradci pro seniory doporučují, aby se každý, kdo obdrží neoprávněné účty, obrátil okamžitě na policii a požadované částky za žádných okolností neplatil. Kromě toho si mají potenciální oběti podvodu vyžádat od telefonního operátora výpis jednotlivých uskutečněných telefonátů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Basketbalistky USK v EL na závěr bubliny v Turecku porazily Gdyni

asketbalistky USK Praha dnes ve třetím kole Evropské ligy porazily Gdyni 85:76. Výběr trenérky Natálie Hejkové tak úvodní část základní skupiny v Istanbulu zakončily s bilancí dvou vítězství a jedné porážky. Zbývající tři zápasy, ve kterých se bude hrát o dvě místa ve čtvrtfinále, čekají český celek v lednu.

Hráčky USK k zápasu nastoupily den po výhře 80:79 nad Lyonem, v prvním utkání v protikoronavirové bublině v Turecku v úterý podlehly 70:77 domácímu Fenerbahce. Gdyně naopak v Turecku prohrála obě dosavadní utkání ve skupině a ani proti Pražankám neuspěla.

Po vyrovnané první čtvrtině se ve druhé podařilo USK odskočit a po prvním poločase vedl 42:34. Největší zásluhu na tom měla pivotka Brionna Jonesová, která si v úvodním dějství připsala 16 bodů a sedm doskoků. Alyssa Thomasová k vedení přispěla 13 body, osmi doskoky a pěti asistencemi.

Po přestávce hráčky USK drama nepřipustily a vedení postupně navýšily až na rozdíl 17 bodů. Nakonec vyhrály 85:76 a před druhou částí základní skupiny, kde se od 19. do 21. ledna bude hrát o dvě postupová místa, mají stejnou bilanci jako Lyon a Fenerbahce. Gdyně je s třemi porážkami poslední.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 28 body a deseti doskoky Jonesová. Americká pivotka odehrála celý zápas stejně jako její krajanka Thomasová, která s bilancí 19 bodů, 11 doskoků a 12 asistencí zaznamenala triple-double. V dresu Gdyně byla s 24 body nejlepší Alice Kuneková.

Evropská liga basketbalistek - 3. kolo:

Skupina B (Istanbul):

Gdyně - USK Praha 76:85, Fenerbahce Istanbul - Lyon 70:84.

Tabulka:

1. Lyon 3 2 1 252:207 5
2. USK Praha 3 2 1 235:232 5
3. Fenerbahce Istanbul 3 2 1 227:224 5
4. Gdyně 3 0 3 203:254 3

 

Další zprávy