Česká erotická služba posílá německé seniorce účty za údajné hovory. Případů je více

ČTK ČTK
3. 8. 2019 14:09
Na poradce pro seniory se obrátila bezradná starší žena z kraje St.Wendel v Sársku na západě Německa, po níž se nejmenovaná erotická služba z Česka domáhá zaplacení účtů za údajné telefonáty na její horkou linku. Oslovený poradce pak informoval policii a podal za důchodkyni trestní oznámení kvůli pokusu o podvod.
Foto: Thinkstock

Žena dostala dva účty za údajné telefonáty na linku erotické služby v Praze v květnu. V červnu a červenci jí pak přišly dvě upomínky, z nichž každá navyšovala původní částku o dalších 108 eur (zhruba 2870 korun) informoval v sobotu německý server sol.de.

Nakonec přišlo "poslední upozornění", v němž byla obsažena pohrůžka dalšími kroky. Všechny dopisy předala seniorka policii. Protože podobné případy jsou hlášeny z celé země, zabývá se nyní celou věcí prokuratura ve Fuldě.

Bezpečnostní poradci pro seniory doporučují, aby se každý, kdo obdrží neoprávněné účty, obrátil okamžitě na policii a požadované částky za žádných okolností neplatil. Kromě toho si mají potenciální oběti podvodu vyžádat od telefonního operátora výpis jednotlivých uskutečněných telefonátů.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Filmový festival v Benátkách bude, porotě předsedá Blanchettová

Filmový festival v Benátkách se letos uskuteční dle plánu začátkem září. Nejstarší kinematografickou přehlídku na světě však kvůli koronavirové krizi, která zasáhla i filmový průmysl, navštíví méně produkcí, oznámil guvernér regionu Benátsko Luca Zai. Pořadatelé už v lednu avizovali, že porotě 77. ročníku bude předsedat herečka Cate Blanchettová. Itálie uvolní cestovní opatření příští středu 3. června, od tohoto data mohou občané z dalších států Evropské unie navštěvovat zemi bez nutnosti absolvovat po příjezdu dvoutýdenní karanténu. V Itálii od propuknutí pandemie zemřelo na nemoc covid-19 přes 32 tisíc lidí, což je po USA a Velké Británii třetí nejvyšší počet na světě.

Zdroj: Reuters , ČTK
před 45 minutami

První kolo testů mezi sudími neodhalilo žádný případ koronaviru

Všichni rozhodčí, kteří budou řídit zápasy obnovené sezony první a druhé fotbalové ligy, měli v prvním kole testů negativní výsledek na nemoc covid-19. Žádný pozitivní případ na nový typ koronaviru se neobjevil ani mezi delegáty. ČTK to řekl Michal Jurman, tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR, pod kterou sudí spadají.

Další zprávy