Češi volí parlament. Jsme u toho

Češi volí parlament. Jsme u toho
Volební místnosti se otevřely v pátek ve 14 hodin. Někteří už netrpělivě vyčkávali.
Členka volební komise na Praze 8.
Vstupte, pane prezidente.
Václav Klaus vhodil svůj hlas do urny ve 14.30 v Silesiánském středisku mládeže na Kobyliském náměstí.
Foto: Jan Langer
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek, Jan Langer
28. 5. 2010 16:46

Praha - Češi volí prvním dnem složení nové Poslanecké sněmovny. Svůj hlas v prvních desítkách minut po otevření volebních místností odevzdali prezident Václav Klaus, premiér Jan Fischer, v Teplicích Jiří Paroubek s manželkou Petrou, Ondřej Liška a další. Prezident označil volby za výjimečné tím, že ukončí nejdelší kampaň v historii Česka, která destabilizovala politickou scénu.

 

Právě se děje

před 18 minutami

PPF vstupuje do partnerství s francouzským výrobcem lodí Beneteau

Finanční skupina PPF vytvoří společný podnik s francouzským výrobcem menších rekreačních plavidel a plachetnic Groupe Beneteau. PPF bude mít ve společném podniku podíl 59 procent. Transakce by měla být vypořádána do konce září po splnění obvyklých regulatorních a právních podmínek, uvedla dnes PPF. Hodnotu transakce skupina nezveřejnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Francouzská policie zadržela lupiče podezřelé z milionové krádeže. Jeden předtím ujel na koloběžce

Francouzská policie ve středu brzy ráno zadržela dva muže podezřelé z loupežného přepadení klenotnictví Chaumet v Paříží, informovala agentura AFP. Ze známého klenotnictví nedaleko třídy Champs-Elysées v centru francouzské metropole byly v úterý ukradeny šperky a drahokamy v hodnotě mezi dvěma a třemi miliony eur (mezi asi 51 a 77 miliony korun). Podle AFP lupič unikl na koloběžce.

K loupežnému přepadení došlo kolem páté hodiny odpoledne. Muž přijel ke klenotnictví na koloběžce a uvnitř obchodu vytáhl střelnou zbraň. Když šperky a drahé kameny dostal, stejným dopravním prostředkem zase odjel pryč.

Policie zadržela brzy ráno dva podezřelé na dálničním odpočívadle ve francouzském departmentu Moselle. U sebe měli značnou část ukradeného zboží, řekly AFP zdroje z pařížské police a prokuratury. 

Chaumetovo klenotnictví bylo založeno před více než dvěma stoletími. Chaumet byl klenotníkem císaře Napoleona či královny Viktorie. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy