Češi uvěřili falešnému pocitu bezpečí. Takto Babiš a spol. ukolébali veřejnost

Martin Krepindl Jakub Zuzánek Martin Krepindl, Jakub Zuzánek
14. 9. 2020 9:26
Počty nakažených koronavirem v Česku strmě stoupají. Po drastických opatřeních na jaře, která výrazně zadusila ekonomiku a vedla i ke ztrátě mnoha pracovních míst, přišlo léto a s ním i rozvolnění většiny restrikcí. V médiích zároveň začali dostávat čím dál větší prostor lidé, kteří nemoc covid-19 zlehčovali. Následkem toho se také výrazně změnil pohled veřejnosti na tuto bezprecedentní situaci.
2 minuty - Podceněný korovanirus | Video: Martin Krepindl, Jakub Zuzánek

Videosouhrn výše nabízí krátký přehled výroků, které přispěly k tomu, že se Česko z premianta změnilo v zemi, kterou evropské státy začínají zařazovat na seznam rizikových zemí.

2 minuty je autorský formát vedoucího videotýmu Aktuálně.cz Martina Krepindla a grafika a střihače Jakuba Zuzánka.

před 5 hodinami

Inter a Bergamo v nové sezoně září

Fotbalisté Interu Milán zůstali při střelecké chuti i v druhém utkání v novém ročníku italské ligy. Po úvodním vítězství 4:3 nad Fiorentinou vyhráli úřadující vicemistři na stadionu nováčka Beneventa 5:2 a v tabulce jsou třetí. Vedoucí Neapol dala ve dvou zápasech osm branek a žádnou nedostala, lepší skóre má i Bergamo po výhře 4:1 nad Laziem.

Dva góly milánského celku vstřelil Romelu Lukaku, který otevřel skóre hned v úvodní minutě. Favorizovaní hosté vedli na konci prvního poločasu už 4:1.

Vysoce produktivní je na počátku sezony také Atalanta Bergamo, která udržela čtyřbrankovou normu i na hřišti římského Lazia. Dvakrát se prosadil Argentinec Alejandro Gómez.

První výhru v Serii A si připsala Spezia. Po historickém postupu mezi elitu dokázala v druhém utkání zvítězit v Udine 2:0, i když od 66. minuty hrála bez vyloučeného stopera Claudia Terziho. Oba góly dal bulharský útočník Andrej Galabinov.