Češi třídí dobře, ale stejně se u nás vytřídí jen 54 procent plastových lahví, tvrdí expertka

Michal Polák Michal Polák
22. 5. 2018 16:36
22. května se v Praze konala konference s názvem Zálohujme?, která se pokouší odpovědět na otázku, jestli by v České republice měl být zaveden zálohový systém na PET lahve.
Konference Zálohujme?
Konference Zálohujme? | Foto: Incien

Konference Zálohujme?

Na konferenci přišel diskutovat generální ředitel Karlovarských minerálních vod Alessando Pasquale, Soňa Jonášová z Institutu cirkulární ekonomiky, Rauno Rall, který v Estonsku šéfuje firmě, která má na starosti tamější zálohový systém, a Clarissa Morawskiová z neziskové organizace Reloop platform, která usiluje o implementaci systému cirkulární ekonomiky po celém světě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy