Foto: Češi slaví První máj. Studenti se radují, politici řeční, komunisté vzpomínají

Klikněte pro vstup do galerie.
První Máj oslavili také studenti. Průvod desítek studentů v maskách zahájil 1. května 2019 pražský Studentský Majáles. Vyšli z náměstí Václava Havla u Národního divadla směrem ke kampusu Univerzity Karlovy v Hybernské ulici, kde se konala hlavní část studentských oslav.
Studenti cestou vyzvali k tanci i muže v masce bývalého prezidenta.
V Pardubicích oslavili Svátek práce během - konal se tradiční závod Pardubická devitka. Na snímku Mikuláš Ferjenčík předává cenu nejstaršímu a nejmladšímu účastníkovi, které dělí 82 let - Lukáši je 9 let, Jiřímu Soukupovi 91 let.
Stovky fanoušků bezmasých pokrmů se sešly i na Rašínově nábřeží na akci Veggie Náplavka JOY.
Foto: ČTK
Redakce Redakce
1. 5. 2019 16:00
Na První Máj se tradičně koná řada rozmanitých akcí. I letos mezi nimi hrají prim politické mítinky, ovšem sešli se například i vegani a studenti odstartovali Majáles. Svátek práce v temných dobách komunismu si připomněli průvody recesisté.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy