Češi mají o televizi více, začala vysílat TV Barrandov

Michal Žák Jitka Gráfová, Michal Žák
11. 1. 2009 13:45
Zisková chce být do šesti let
Vedení televize odstartovalo vysílání...
Vedení televize odstartovalo vysílání... | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Češi naladí od nedělní 11. hodiny dopolední v digitálním multiplexu novou televizi.

V pražských Barrandovských studiích začala vysílat TV Barrandov ocelářského magnáta Tomáše Chreneka.

"Nebude to jednoduchá komerční televize, ale budou tam i intelektuálně motivované programy," řekl před slavnostním spuštěním s tím, že mottem televize je příjemná zábava.

Už před jedenáctou hodinou se v místním klubu bouchalo šampaňské a vedly se děkovné řeči. "Je to špička ledovce očekávaného úspěchu," znělo před slavnostním zahájením.

Poté se všichni přemístili do režie, kdy se čekalo na magický čas 11:01, kterému předcházelo odpočítávání. V ten pravý okamžik vedení televize zatáhlo páku a televize byla spuštěna.

Po startu a hlavní znělce přivítala diváky na obrazovkách nové televize moderátorka Zuzana Bubílková, jedna z hlavních tváří TV Barrandov.

Během dnešního odpoledne běží  sedmihodinový pořad Rozsvítí se vám, v němž televize představuje svoje hlavní tváře a pořady.
Pořad bude přerušován zdravicí známých osobností.

Vše to začalo v 11:01
Vše to začalo v 11:01 | Foto: Ondřej Besperát

"Televizi vše nej popřejí  slavní, a to od Miloše Formana přes Miss World Táťánu Kuchařovou, herce Jiřího Bartošku a režiséra Jiřího Menzela až po olympioniky Kateřinu Neumannovou, Davida Kosteleckého nebo Aleše Valentu," míní šéf PR a marketingu Janis Sidovský.

Show po vzoru Novy

Ve dvacet hodin začnou hlavní zprávy a ve čtvrt na devět začne přímý přenos velké show nazvané Karneval na Barrandově. V "novácky" laděné show se představí skoro snad všichni známí z českého showbyznyzsu od Karla Gotta, Jiřiny Bohdalové, Heleny Vondráčkové až po Janu Kirschner.

Show bude trvat přibližně dvě hodiny a pak přijde na řadu první díl nového seriálu České milování z dílny Fera Feniče.

Digitální televize v ČR

Nová stanice patří do šestice televizí, které získaly licenci pro zemské digitální TV vysílání. Více než půl roku už běží zpravodajská televize Z1, na základě dřívějších licencí už dlouho běží hudební televize  Óčko a regionální RTA. Další licence získala Febio TV Fera Feniče a TV Pohoda, ani u jedné ale zatím není jasné, kdy se divákům představí ve vší parádě. Fero Fenič v současné době shání investora a podle neoficiálních informací by televize mohla začít vysílat v příštím roce.

Televize je zaměřena hlavně na diváka okolo třiceti let a právě tato generace zde hlavně pracuje. "Pracují tu vesměs mladí lidé. Jsem tu jeden z nejstarší, ale celou televizi cítím jako pozitivní projekt," ocelářský král Chrenek.

U staršího publika pak televize doufá, že se jí částečně podaří zlomit zaryté zvyky u těch, kteří jsou zvyklí na trojlístek Nova-ČT-Prima.

Bubílková i staré filmy

"Ke spolupráci jsme přizvali takové osobnosti, které byly oblíbené v jiných televizích. Jako například právě paní Bubílková, kterou diváci buď milují, nebo nenávidí," dodává Sidovský s vidinou, že právě Bubílková, která proplula snad všemi televizemi v Česku, když sledovanost jejich pořadů strmě padala, přitáhne na TV Barrandov starší generaci.

Možná právě i pro ně jsou určeny starší české filmy, které se nakupují od společností Ateliéry Bonton Zlín a z Národního filmového archívu. Jde o snímky, jako jsou Jasného Všichni dobří rodáci, Formanův snímek Lásky jedné plavovlásky nebo jedna z nejúspěšnějších trezorových komedií Svatba jako řemen.

Ačkoliv si vedení věří, vzdušné zámky si nestaví. "Naší ambicí je mít 3procentní share, do tří let bychom si přáli 5 až 10 procent," míní Sidovský. Už v minulosti se objevily zprávy, že na samotný rozjezd televize muselo vedení z kont vytáhnout miliardu korun.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Za vraždu novorozence v Karviné soud potvrdil matce 17 let vězení

Za vraždu novorozence v Karviné si jeho dvaatřicetiletá matka definitivně odpyká trest 17 let vězení. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se žena odvolala. Tělíčko dítěte našel loni v červenci bezdomovec v kontejneru na odpadky. Těhotenství obžalovaná tajila, podle znalců dítě zabila krátce po jeho narození. Policie po zadržení ženy uvedla, že k dopadení pomohla DNA.

"Odvolání obžalované není důvodné. Není pochyb o tom, že to byla obžalovaná, kdo dítě porodil, a že její jednání vedlo k usmrcení dítěte. Dítě usmrtila po předchozím uvážení. Věděla, že je těhotná, nijak se na to nepřipravovala," uvedl soudce Vladimír Hendrych. Ženě hrozil trest v rozmezí 15 až 20 let, podle soudce je uložený trest přiměřený všem okolnostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy