CERMAT čeká na vyplněné testy, výsledky budou za týden

Kateřina Šmídová
8. 6. 2011 14:16
Do čtvrteční půlnoci musí školy odevzdat všechny písemné maturitní zkoušky
Jak dopadli, se studenti dozví příští týden.
Jak dopadli, se studenti dozví příští týden. | Foto: Economia

Praha - Do čtvrteční půlnoci musí střední školy poslat CERMATu všechny písemné maturitní testy, které se budou dále zpracovávat.

"V centru by jich nyní mělo být přes 85 procent," řekl Aktuálně.cz tajemník ministra školství Václav Koukolíček.

Studenti se výsledky dozví příští týden, nejpozději 17. června.

"V ideálním případě budou výsledky zveřejněny 16. června," uvedl mluvčí CERMATu Petr Habáň. Školy potom žákům vytisknou vysvědčení a protokoly, z nichž se dozvědí, jak byli v jednotlivých částech úspěšní.

Ministr školství je spokojený

Ústní zkoušky se konaly celý květen, písemné testy odstartovaly minulý týden. Jednotné maturity připravované čtrnáct let skončily v úterý. I přes hladký průběh se na ně snesla vlna kritiky.

Nejsou s nimi spokojeni někteří studenti, kteří ministrovi školství Josefu Dobešovi (VV) adresovali otevřený dopis. Podepsalo se pod něj více něž tři a půl tisíce lidí.

Největším problémem jsou podle nich nejednoznačné a nesmyslné otázky v testu z českého jazyka a literatury a utajování testů. Ty se bezprostředně po dopsání dostaly na internet.

I přesto si průběh nových maturit ministr pochvaluje. "Zatím to funguje nad očekávání dobře, to nikdo nečekal," dodal.

Odhaduje se, že celkově u zkoušek dospělosti propadne až pětina ročníku. Dobeš oznámil, že chce s vysokými školami pro tyto studenty vyjednat podmíněné přijetí.

 

Právě se děje

Další zprávy