Cenu popularity v anketě Křišťálová lupa získala DVTV, nejlepší projekt je Covid19cz

ČTK ČTK
26. 11. 2020 20:54
Ocenění za nejlepší projekt roku v 15. ročníku ankety Křišťálová lupa získala aktivita českých technologických firem a IT nadšenců zaměřená na pomoc v boji s koronavirovou pandemií Covid19cz.cz. Osobností roku je pak podnikatel a investor Michal Bláha, který mimo jiné založil portál Hlídač státu. Cenu popularity si stejně jako v loňském roce odnesla internetová televize DVTV.
Daniela Drtinová a Martin Veselovský, moderátoři DVTV.
Daniela Drtinová a Martin Veselovský, moderátoři DVTV. | Foto: Economia

První místo v kategorii internetového obchodování poprvé získala Zásilkovna. Ocenění za nástroje a služby putuje do Mapy.cz. První místo v kategorii One (wo)man show získal youtuber Karel Kovář alias KOVY. Nejlepší on-line video vyprodukovali ostravští herci Divadla Mír vystupující pod názvem Tři tygři. V nové kategorii Podcast roku bodoval audio pořad U Kulatého stolu. Na první příčce v kategorii zájmových webů stanul pořad o hrách pro každého INDIAN. Králem ve zpravodajství a publicistice se poprvé staly Seznam Zprávy.

Největší marketingovou inspirací za uplynulý rok byla reakce Rohlik.cz na epidemii covidu-19. Nejlepší obsahovou inspiraci přinesl film V síti a e-commerce inspirací je vstup obchodu Pilulka.cz na burzu. Rytmická hra Beat Saber zvítězila v kategorii globálních projektů českých tvůrců, veřejně prospěšnou službou roku je podle odborné poroty Paměť národa. Anticenu si vysloužilo selhání vlády při zavádění Chytré karantény.

Anketa Křišťálová lupa - Cena českého internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty, služby a osobnosti české on-line scény. Anketu pořádá server Lupa.cz, jehož provozovatelem je společnost Internet Info. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy