Cenu popularity v anketě Křišťálová lupa získala DVTV, nejlepší projekt je Covid19cz

ČTK ČTK
26. 11. 2020 20:54
Ocenění za nejlepší projekt roku v 15. ročníku ankety Křišťálová lupa získala aktivita českých technologických firem a IT nadšenců zaměřená na pomoc v boji s koronavirovou pandemií Covid19cz.cz. Osobností roku je pak podnikatel a investor Michal Bláha, který mimo jiné založil portál Hlídač státu. Cenu popularity si stejně jako v loňském roce odnesla internetová televize DVTV.
Daniela Drtinová a Martin Veselovský, moderátoři DVTV.
Daniela Drtinová a Martin Veselovský, moderátoři DVTV. | Foto: Economia

První místo v kategorii internetového obchodování poprvé získala Zásilkovna. Ocenění za nástroje a služby putuje do Mapy.cz. První místo v kategorii One (wo)man show získal youtuber Karel Kovář alias KOVY. Nejlepší on-line video vyprodukovali ostravští herci Divadla Mír vystupující pod názvem Tři tygři. V nové kategorii Podcast roku bodoval audio pořad U Kulatého stolu. Na první příčce v kategorii zájmových webů stanul pořad o hrách pro každého INDIAN. Králem ve zpravodajství a publicistice se poprvé staly Seznam Zprávy.

Největší marketingovou inspirací za uplynulý rok byla reakce Rohlik.cz na epidemii covidu-19. Nejlepší obsahovou inspiraci přinesl film V síti a e-commerce inspirací je vstup obchodu Pilulka.cz na burzu. Rytmická hra Beat Saber zvítězila v kategorii globálních projektů českých tvůrců, veřejně prospěšnou službou roku je podle odborné poroty Paměť národa. Anticenu si vysloužilo selhání vlády při zavádění Chytré karantény.

Anketa Křišťálová lupa - Cena českého internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty, služby a osobnosti české on-line scény. Anketu pořádá server Lupa.cz, jehož provozovatelem je společnost Internet Info. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo financí poprvé povede žena, exšéfka centrální banky Yellenová

Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Podle agentury AP se pro Yellenovou ve 100členném Senátu vyslovilo 84 senátorů, 15 bylo proti. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli ve schválení Bidenova stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Návrh naráží na tvrdý odpor republikánů, kterým se zdá příliš vysoký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy