reklama
 
 

Novinářskou cenu K. H. Borovského dostal Dorazín, křepelku má Horký z DVTV

26. 5. 2016 9:19
Odborná porota vyhlásila již po sedmnácté novinářské ceny Karla Havlíčka Borovského. Jejím vítězem se stal Martin Dorazín, který působí v Českém rozhlasu. Porota ocenila hlavně jeho objektivitu a výjimečnou formu zpravodajství. Novinářskou křepelku, cenu pro novináře do 33 let, si odnesli Filip Horký z DVTV a blogerka Do Thu Trang. Horký byl oceněn za poctivou novinařinu, entuziasmus a inovativní přístup.

Havlíčkův Brod - Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2015 získal Martin Dorazín z Českého rozhlasu. "Odborná porota v čele s Martinou Riebauerovou ho ocenila za objektivitu a výjimečnou formu zpravodajství z válečných konfliktů a krizových oblastí," oznámila Helena Hájková z pořádající Nadace Český literární fond. Novinářské ceny budou slavnostně vyhlášeny odpoledne v Havlíčkově Brodě.

Držiteli Novinářské křepelky, ceny pro novináře do 33 let, se stali blogerka Do Thu Trang a Filip Horký z DVTV, který působil i v České televizi. Do Thu Trang podle Hájkové oslovila porotu nadhledem, humorem a svěžestí blogů, které přesahují hranice. Horký byl oceněn za poctivou novinařinu, entuziasmus a inovativní přístup. Letos počtvrté udělila porota také Cenu Opus Vitae. Za mistrovství pera, občanskou statečnost a paličatost ji získal komentátor Jiří Hanák.

Novinářské ceny uděluje správní rada nadace na návrh odborné poroty, v níž vedle Riebauerové letos zasedli Jan Bumba, Daniela Drtinová, Jan Šmíd, Jiří Pehe, Lukáš Jelínek, Libor Dvořák a Jaroslav Spurný. Hlavní novinářskou cenu nadace dotuje 50 tisíci korunami. S Novinářskými křepelkami, které předává město Havlíčkův Brod a kraj Vysočina, je spojena symbolická částka 3333 korun.

Nadace rozhoduje o výročních cenách za mimořádná díla umělecké, vědecké a novinářské tvorby. Novinářskou cenu udělila po sedmnácté, od roku 2000 v Havlíčkově Brodě.

Anonym opět nahlásil bombu ve státní budově na pražském Žižkově obsazené aktivisty ze sociálního centra Klinika. DVTV byla na místě. | Video: Filip Horký |  02:20

autor: ČTK | 26. 5. 2016 9:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama