Celníci zadrželi překupníky s 50 kg marihuany

mch
30. 4. 2008 15:30
Našlo se u nich 50 kilogramů marihuany
Česká republika v počtu uživatelů konopí na počet obyvatel předčila všechny země EU i Spojené státy.
Česká republika v počtu uživatelů konopí na počet obyvatel předčila všechny země EU i Spojené státy. | Foto: Aktuálně.cz

Ústí nad Labem - Ústečtí celníci odhalili gang devíti vietnamských překupníků, kteří obchodovali s marihuanou. Našlo se u nich 50 kilogramů marihuany a přes 3000 rostlin konopí.

Drogy skupina vyvážela i do Nizozemí a Německa. Ze zahraničí naopak do Česka dovážela technické zařízení na pěstování, hnojiva a sazenice konopí.

Podle mluvčího ústeckého celního ředitelství Jiřího Nejedlého čtyři lidé organizovali výrobu a distribuci drogy, pět lidí přímo pěstovalo rostliny.

Ústečtí celníci pracovali na případu od července roku 2007. Akce probíhala pod krycím názvem Rákos.

Během závěrečné fáze provedli celníci celkem devět domovních prohlídek, při kterých odhalili osm pěstíren. Našli více než tři tisíce kusů rostlin konopí canabis a také padesát kilogramů již zpracované marihuany.

Překupníci jsou obviněni z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

"Vzhledem ke skutečnosti, že se pachatelé trestné činnosti dopouštěli jako organizovaná skupina působící ve více státech, hrozí jim trest odnětí svobody až do výše patnácti let," sdělil mluvčí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy