Celníci na jihu Čech chytili tři nelegální migranty z Afghánistánu. Přijeli v tureckém kamionu

ČTK ČTK
21. 12. 2017 12:54
Nelegální migranty odhalili celníci 19. prosince v českobudějovické spediční firmě, kam kamion přijel.
Kamion, který migranty převážel.
Kamion, který migranty převážel. | Foto: Celní úřad pro Jihočeský kraj

České Budějovice - Celníci v Českých Budějovicích chytili při kontrole kamionu tři migranty z Afghánistánu. Kamion jel z Turecka do ČR. Muže předali celníci cizinecké policii. Řekl to mluvčí Celního úřadu pro Jihočeský kraj Emanuel Breicha.

Nelegální migranty odhalili celníci 19. prosince v českobudějovické spediční firmě, kam kamion přijel. "Při běžné fyzické kontrole nákladního vozidla, v němž bylo dováženo zboží z Turecka, objevili v úkrytu za převáženým strojním zařízením tři osoby. Jednalo se o muže bez jakýchkoliv dokladů a osobních věcí pocházející dle prvotních zjištění zřejmě z Afghánistánu," řekl Breicha.

Trojici předali celníci Službě cizinecké policie České Budějovice. Kamion turecké přepravní společnosti absolvoval cestu z Turecka přes Bulharsko, Srbsko, Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko do České republiky. Prošel mnoha kontrolami, ale jak řekl Breicha, až jihočeští celníci odhalili "poměrně sofistikovaně provedené narušení závěrového systému vozidla."

"Když se při kontrolách zboží setkáme s takovým jevem, jako je nelegální migrace, tak okamžitě kontaktujeme cizineckou policii, které předáme všechno, co s tím souvisí, včetně osob, zavazadel a dokladů," řekl mluvčí celníků.

vkc sd

 

Právě se děje

před 22 minutami

Clippers i Atlanta vyrovnali proti favoritům série 2. kola play off NBA na 2:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers i Atlanty vyrovnali ve svých halách série druhého kola play off NBA proti nejvýše nasazeným týmům po základní části na 2:2. Clippers opět díky třicetibodovým výkonům Kawhiho Leonarda a Paula George porazili podruhé za sebou Utah, tentokrát 118:104, Hawks na předchozí domácí porážku proti Philadelphii odpověděli výhrou 103:100.

2. kolo play off NBA:

Východní konference - 4. zápas:

Atlanta - Philadelphia 103:100, stav série 2:2.

Západní konference - 4. zápas:

LA Clippers - Utah 118:104, stav série 2:2.

Aktualizováno před 24 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Při nehodě se jeden člověk zranil. S podezřením na těžší zranění ho záchranáři letecky přepravili do brněnské nemocnice, řekl mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči a také pozemní posádka zdravotní záchranné služby. Podle mluvčí policie Dany Čírtkové bude dálnice uzavřená asi do 9:30.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

NATO označilo Čínu za systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy