Čelní střet kamionu s autem u Sudoměřic na Hodonínsku nepřežili čtyři lidé

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 8. 2019 13:17
Při čelním střetu osobního auta s kamionem zemřeli v pondělí ráno na silnici I/55 u Sudoměřic na Hodonínsku dva dospělí a dva chlapci školního věku. Pátý cestující v autě, také školák, utrpěl vážná zranění, informovali mluvčí záchranné služby, hasičů a policie. Všichni aktéři dopravní nehody byli Češi, kamion i osobní auto řídily ženy.
Nehoda se stala asi v půl páté ráno.
Nehoda se stala asi v půl páté ráno. | Foto: ČTK

V pondělí si nehody v Česku vyžádaly již šest mrtvých, čtyři při havárii na Hodonínsku a dva při kolizi na Havlíčkobrodsku. 26. srpen se tak již vyrovnal zatím nejtragičtějšímu dni letošního roku, kterým byl podle statistik policie 5. červen také se šesti oběťmi nehod.

Ranní nehoda na Hodonínsku se stala na delším rovném úseku před odbočkou na Skalici kolem půl páté. "Podle předběžného šetření přejela řidička osobního vozidla na rovném úseku z nezjištěných příčin do protisměru, kde narazila do protijedoucího náklaďáku," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Policisté hledají případné svědky nebo majitele autokamer, kteří místem v době nehody nebo krátce před ní projížděli. Ozvat se mohou na telefon 974 633 260 nebo přímo na linku 158.

Mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková řekla, že zemřeli dva dospělí a dva chlapci. Velmi vážně je zraněný třetí chlapec. Záchranáři jej uvedli do umělého spánku. "Vrtulník jej transportoval do Dětské nemocnice v Brně," uvedla Kropáčková. Stav chlapce nechce komentovat ani policie, ani Pavel Žára, mluvčí Fakultní nemocnice Brno, pod kterou Dětská nemocnice spadá.

Řidička nákladního vozidla z nehody vyvázla bez zranění. Na místě jí však poskytoval psychologickou podporu policejní krizový intervent, uvedl Zámečník.

Silnice byla od rána uzavřená v obou směrech. Objízdná trasa vedla mezi Hodonínem a Strážnicí přes Rohatec, Ratíškovice, Vacenovice, Vracov a Bzenec, tvořily se tam kolony. Autobusové linky 910 a 911 nabíraly zpoždění 30 až 40 minut, informoval na webu Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje.

Přibližně od 10:45 je místo průjezdné pro autobusy s předpokladem brzkého zprůjezdnění pro automobilovou dopravu.

Jde o jednu z nejtragičtějších nehod letošního roku. Čtyři lidé zemřeli také před týdnem při čelní srážce dvou osobních aut u Starého Jičína na Novojičínsku. Čtyři oběti si vyžádala rovněž srážka auta s vlakem na přejezdu 14. července v Černožicích na Hradecku.

 

Právě se děje

Další zprávy