Miliony z výkupného za Hanu a Antonii se mohly ztratit. Objasnit to má Bradáčová

Domácí Domácí
28. 6. 2016 7:53
Státní zastupitelství prošetří podezření, že část výkupného, které bylo zaplaceno za unesenou Hanu a Antonii před třemi lety v Pákistánu, zmizela. Podle dobře informovaného zdroje serveru Neovlivní.cz mělo únoscům místo osmi milionů dolarů dorazit jen šest nebo dokonce jen dva miliony. Celá kauza o ztracené části výkupného by mohla souviset s mocenským bojem mezi ČSSD a ANO a s hrou konkurenční tajné služby.
Antonie a Hana.
Antonie a Hana. | Foto: Repro video

Praha - Část výkupného za unesenou Hanu a Antonii, které byly před třemi lety zajaty v Pákistánu, údajně cestou k únoscům zmizela. Z poslaných 8 milionů dolarů mělo podle jedné verze dorazit o dva miliony méně nebo dokonce jen čtvrtina poslané částky.

"Existují v podstatě dvě verze, o jaké částky se mělo jednat. Podle první stát rozhodl, že vyplatí 8 milionů dolarů a k únoscům dorazilo jen šest," sdělil serveru Neovlivní.cz už letos v březnu vysoce důvěryhodný zdroj z bezpečnostní komunity. "Druhá verze hovoří o tom, že na začátku bylo 6 milionů dolarů a na konci už jen dva," dodal.

Případem by se nyní měli zabývat žalobci, kteří anonymně dostali případ k prošetření. "Podnět jsme obdrželi. V následujících dnech po vyhodnocení jej postoupíme místně příslušnému státnímu zastupitelství," upřesnila serveru vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová.

Na podezření, že by část výkupného mohla "zmizet", upozornil už na jaře i exšéf civilní rozvědky Karel Randák. "Lidem, kteří mi to řekli, věřím," zdůraznil.

Celá kauza o ztracené části výkupného by mohla souviset s mocenským bojem mezi ČSSD a ANO. Vyplacení výkupného za Hanu a Antonii vyřizoval Úřad pro zahraniční styky a informace, který spadá pod ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Chovanec má napjaté vztahy nejen s ministrem financí Andrejem Babibšem (ANO) kvůli reorganizaci policie a odchodu šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty, ale i s vojenskou zpravodajskou jednotkou, kterou ovládá taktéž hnutí ANO skrz ministra obrany Martina Stropnického (ANO).

Civilní agenti z Úřadu pro zahraniční styky a informace se k situaci nevyjádřili. Údajně však pracovníci služby označili ztrátu výkupného za nesmysl a za "zpravodajskou hru konkurenční tajné služby".

Češky Antonie Chrástecká a Hana Humpálová unesené v Pákistánu jsou na svobodě. Ozbrojenci je propustili po dvou letech. Dívky po propuštění vypráví o pekle, kterým si prošly. | Video:
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 4 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy