Miliony z výkupného za Hanu a Antonii se mohly ztratit. Objasnit to má Bradáčová

Domácí Domácí
28. 6. 2016 7:53
Státní zastupitelství prošetří podezření, že část výkupného, které bylo zaplaceno za unesenou Hanu a Antonii před třemi lety v Pákistánu, zmizela. Podle dobře informovaného zdroje serveru Neovlivní.cz mělo únoscům místo osmi milionů dolarů dorazit jen šest nebo dokonce jen dva miliony. Celá kauza o ztracené části výkupného by mohla souviset s mocenským bojem mezi ČSSD a ANO a s hrou konkurenční tajné služby.
Antonie a Hana.
Antonie a Hana. | Foto: Repro video

Praha - Část výkupného za unesenou Hanu a Antonii, které byly před třemi lety zajaty v Pákistánu, údajně cestou k únoscům zmizela. Z poslaných 8 milionů dolarů mělo podle jedné verze dorazit o dva miliony méně nebo dokonce jen čtvrtina poslané částky.

"Existují v podstatě dvě verze, o jaké částky se mělo jednat. Podle první stát rozhodl, že vyplatí 8 milionů dolarů a k únoscům dorazilo jen šest," sdělil serveru Neovlivní.cz už letos v březnu vysoce důvěryhodný zdroj z bezpečnostní komunity. "Druhá verze hovoří o tom, že na začátku bylo 6 milionů dolarů a na konci už jen dva," dodal.

Případem by se nyní měli zabývat žalobci, kteří anonymně dostali případ k prošetření. "Podnět jsme obdrželi. V následujících dnech po vyhodnocení jej postoupíme místně příslušnému státnímu zastupitelství," upřesnila serveru vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová.

Na podezření, že by část výkupného mohla "zmizet", upozornil už na jaře i exšéf civilní rozvědky Karel Randák. "Lidem, kteří mi to řekli, věřím," zdůraznil.

Celá kauza o ztracené části výkupného by mohla souviset s mocenským bojem mezi ČSSD a ANO. Vyplacení výkupného za Hanu a Antonii vyřizoval Úřad pro zahraniční styky a informace, který spadá pod ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Chovanec má napjaté vztahy nejen s ministrem financí Andrejem Babibšem (ANO) kvůli reorganizaci policie a odchodu šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty, ale i s vojenskou zpravodajskou jednotkou, kterou ovládá taktéž hnutí ANO skrz ministra obrany Martina Stropnického (ANO).

Civilní agenti z Úřadu pro zahraniční styky a informace se k situaci nevyjádřili. Údajně však pracovníci služby označili ztrátu výkupného za nesmysl a za "zpravodajskou hru konkurenční tajné služby".

Češky Antonie Chrástecká a Hana Humpálová unesené v Pákistánu jsou na svobodě. Ozbrojenci je propustili po dvou letech. Dívky po propuštění vypráví o pekle, kterým si prošly. | Video:
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy