reklama
 
 

Miliony z výkupného za Hanu a Antonii se mohly ztratit. Objasnit to má Bradáčová

28. 6. 2016 7:53
Státní zastupitelství prošetří podezření, že část výkupného, které bylo zaplaceno za unesenou Hanu a Antonii před třemi lety v Pákistánu, zmizela. Podle dobře informovaného zdroje serveru Neovlivní.cz mělo únoscům místo osmi milionů dolarů dorazit jen šest nebo dokonce jen dva miliony. Celá kauza o ztracené části výkupného by mohla souviset s mocenským bojem mezi ČSSD a ANO a s hrou konkurenční tajné služby.

Praha - Část výkupného za unesenou Hanu a Antonii, které byly před třemi lety zajaty v Pákistánu, údajně cestou k únoscům zmizela. Z poslaných 8 milionů dolarů mělo podle jedné verze dorazit o dva miliony méně nebo dokonce jen čtvrtina poslané částky.

"Existují v podstatě dvě verze, o jaké částky se mělo jednat. Podle první stát rozhodl, že vyplatí 8 milionů dolarů a k únoscům dorazilo jen šest," sdělil serveru Neovlivní.cz už letos v březnu vysoce důvěryhodný zdroj z bezpečnostní komunity. "Druhá verze hovoří o tom, že na začátku bylo 6 milionů dolarů a na konci už jen dva," dodal.

Případem by se nyní měli zabývat žalobci, kteří anonymně dostali případ k prošetření. "Podnět jsme obdrželi. V následujících dnech po vyhodnocení jej postoupíme místně příslušnému státnímu zastupitelství," upřesnila serveru vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová.

Na podezření, že by část výkupného mohla "zmizet", upozornil už na jaře i exšéf civilní rozvědky Karel Randák. "Lidem, kteří mi to řekli, věřím," zdůraznil.

Celá kauza o ztracené části výkupného by mohla souviset s mocenským bojem mezi ČSSD a ANO. Vyplacení výkupného za Hanu a Antonii vyřizoval Úřad pro zahraniční styky a informace, který spadá pod ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Chovanec má napjaté vztahy nejen s ministrem financí Andrejem Babibšem (ANO) kvůli reorganizaci policie a odchodu šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty, ale i s vojenskou zpravodajskou jednotkou, kterou ovládá taktéž hnutí ANO skrz ministra obrany Martina Stropnického (ANO).

Civilní agenti z Úřadu pro zahraniční styky a informace se k situaci nevyjádřili. Údajně však pracovníci služby označili ztrátu výkupného za nesmysl a za "zpravodajskou hru konkurenční tajné služby".

Češky Antonie Chrástecká a Hana Humpálová unesené v Pákistánu jsou na svobodě. Ozbrojenci je propustili po dvou letech. Dívky po propuštění vypráví o pekle, kterým si prošly. | Video: |  04:56

autor: Domácí | 28. 6. 2016 7:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama