reklama
 
 

Část odborářů čeká během stávky golf, plánovali ho rok

14. 6. 2011 23:14
Na turnaj do Poděbrad se sjedou železničáři z patnácti zemí

Praha - Do kuriózní situace se dostali železniční odboráři. Ti se ve čtvrtek zúčastní stávky proti chystaným vládním reformám.

V ten samý den se ale část z nich - především výpravčí, strojvedoucí či posunovači - zúčastní tradičního golfového turnaje, který od úterý hostí Poděbrady a sjeli se na něj lidé z patnácti zemí.

"My jsme před rokem nemohli vědět, že tady se bude schylovat ke stávce. Žili jsme v pondělní stávce s tím, že to mistrovství běží od úterka do čtvrtka," řekl Rádiu Impuls odborový předák Jaroslav Pejša.

"V sobotu jsme dostali předběžné opatření, dohodou je tedy stávka ve čtvrtek a my už nemůžeme těch 15 zahraničních výprav poslat domů," dodal.

Přispívá každý, vysvětluje Dušek

Turnaj se koná jednou za čtyři roky a místo konání je potřeba oznámit rok dopředu. Vše platí organizátor, několika desítkami tisíc korun přispívá Mezinárodní sportovní sdružení železničářů (USIC).

Podle šéfa svazu odborářů služeb a dopravy Jaromíra Duška existuje na podobné akce zvláštní fond, do něhož pravidelně přispívá každý člen odborů.

"Se nemusej" nikomu zpovídat, protože je získávají z členských příspěvků. Průměrná mzda je na železnici 25 nebo 26 tisíc korun. Čistá mzda může být kolem dvaceti. Tím pádem 200 korun měsíčně přispěje každý železničář. 2400 korun za rok," řekl Impulsu.

Sobotka kvůli stávce nejde ke Klausovi

Stávka může narušit plány prezidenta Václava Klause, který slaví 70. narozeniny. Z oslavy se už omluvil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. "Nepokládám za možné, abych se v den takto vážného a zásadního sociálního konfliktu účastnil podobné recepce či oslavy," napsal v prohlášení.

Mimo Česko podle všeho bude i premiér Petr Nečas, jenž má v plánu jednání Visegrádské čtyřky v Bratislavě. Na dovolené v zahraničí jsou pro změnu policejní prezident Petr Lessy a šéf dopravní policie Leoš Tržil.

autor: Domácí | 14. 6. 2011 23:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama