Bývalý ředitel školy má jít na tři roky do vězení za zneužití deseti studentů

ČTK ČTK
20. 8. 2018 14:20
Lumír Kymr podle spisu v letech 2010 až 2016 prováděl desítce chlapců masáže celého těla včetně přirození, spal s nimi nahý, sprchoval se s nimi nebo vzájemně masturbovali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Praha - Bývalého ředitele pražské Střední školy elektrotechniky a strojírenství Lumíra Kymra v pondělí poslal Obvodní soud pro Prahu 6 za zneužívání studentů na tři roky do vězení. Zároveň mu na pět let zakázal vykonávat pedagogickou činnost. Rozsudek není pravomocný. Za znásilnění, sexuální nátlak a ohrožení výchovy dítěte hrozí Kymrovi až desetileté vězení.

"Obžalovaný byl uznán vinným podle obžaloby," řekla soudkyně Markéta Binderová. Státní zástupce se k rozsudku nechtěl vyjadřovat, stejně reagoval i Kymr a jeho obhájkyně. Podle spisu Kymr v letech 2010 až 2016 prováděl desítce chlapců masáže celého těla včetně přirození, spal s nimi nahý, sprchoval se s nimi nebo vzájemně masturbovali. Hlavní líčení bylo kvůli ochraně poškozených z velké části neveřejné.

Exředitel je od dětství členem střediska Bukanýři, do jehož chaty v Josefově Dole své studenty brával na seznamovací cyklotábory a další akce. Právě tam se podle státního zástupce odehrála převážná část jeho skutků. Jeden sexuální nátlak Kymr podle obžaloby spáchal i v ředitelně, další dva pak ve svém bytě.

Kymr se ke zneužívání chlapců loni v březnu u soudu přiznal, některé informace z policejních spisů ale odmítl. Obvinění ze znásilnění označil za nesmyslné. Popřel také, že by se trestné činnosti dopouštěl i na půdě školy, to podle něho bylo tabu. Uvedl, že nebyl schopen rozlišit roli ředitele a kamaráda chlapců. Omluvil se také všem, které poškodil, podotkl, že se vůči chlapcům nikdy nedopustil žádného násilí. Po zveřejnění případu rezignoval na funkci ředitele, pět měsíců strávil ve vazbě.

Dva z chlapců, kteří v trestním řízení figurují jako poškození, po Kymrovi požadují po jednom milionu korun za způsobenou nemajetkovou újmu. Soud je s nárokem odkázal na civilní řízení.

Ze znásilnění byl obviněn i další pedagog Kymrovy střední školy, který podle obžaloby zneužil v podnapilosti jednoho ze studentů. Jak v minulosti upozornil Český rozhlas, soud ho pravomocně zprostil viny, protože studenta shledal nevěrohodným.

 

Právě se děje

Další zprávy