Bývalý člen Úsvitu Černoch nebude obhajovat poslanecký mandát. Chce se vrátit k létání

ČTK ČTK
12. 7. 2017 15:04
Poslanec Marek Černoch nebude v podzimních sněmovních volbách obhajovat mandát. "Dlouhou dobu jsem tohle rozhodnutí zvažoval, nakonec jsem se rozhodl, že na čas politiku opustím a budu se věnovat zase své původní profesi, kterou je létání," uvedl Černoch. Před měsícem Černoch opustil Úsvit. Své vystoupení ze strany odůvodnil nesouhlasem s tím, jakým způsobem ji vede předseda Miroslav Lidinský. Spekulovalo se o tom, že by se Černoch mohl objevit na kandidátce hnutí ANO nebo dalších subjektů.
Marek Černoch
Marek Černoch | Foto: DVTV

Praha - Poslanec Marek Černoch zhruba měsíc po svém odchodu z Úsvitu oznámil, že v letošních sněmovních volbách nebude obhajovat mandát. Na sociálních sítích a v rozhovoru pro Blesk.cz uvedl, že se bude věnovat podnikání a létání. Černoch také řekl, že se do politiky v budoucnu plánuje vrátit.

"Dlouhou dobu jsem tohle rozhodnutí zvažoval, nakonec jsem se rozhodl, že na čas politiku opustím a budu se věnovat zase své původní profesi, kterou je létání," uvedl Černoch na Facebooku. Je si jistý, že se do politiky vrátí. "Teď se chci věnovat byznysu, letectví a jednoho dne se vrátím v plné síle," řekl. Do jaké funkce, případně kdy by mohl kandidovat, zatím nechtěl specifikovat.

Spekulovalo se o tom, že by se Černoch mohl objevit na kandidátce hnutí ANO nebo dalších subjektů. "Pokud chce člověk v politice něco měnit, tak musí mít sílu. Je tu spousta stran, které mají zajímavý program, ale když jsem viděl, jakým způsobem chtějí vést kampaň - a člověk to zažil na vlastní kůži a ví, že to nikam nepovede -, tak jsem si řekl, že se z toho na nějakou dobu stáhnu," uvedl.

Černoch před měsícem následoval další členy dolní komory za Úsvit Petra Adama, Karla Fiedlera, Martina Lanka a Janu Hnykovou, kteří se rozhodli se stranou zpřetrhat vazby. Své vystoupení ze strany odůvodnil nesouhlasem s tím, jakým způsobem ji vede předseda Miroslav Lidinský. Odsuzoval zejména jeho snahu spojit Úsvit s extremistickými stranami.

 

Právě se děje

Další zprávy