Na sídliště Zelená Louka v Trutnově se zatoulal býk, museli ho odchytit hasiči

Domácí Domácí
28. 5. 2018 18:24
Netradiční návštěva dorazila v pondělí odpoledne na trutnovské sídliště Zelená Louka. Z nedaleké farmy se tam zatoulal býk, který se zastavil před jedním ze vchodů. K jeho odchytu byli zavoláni místní hasiči. "Býk se nacházel v ulici Kopretinová. Jednotka místo opáskovala. Zvíře bylo uspáno veterinářem a jednotkou naloženo na transport," uvedla Alena Kuthanová z krajského ředitelství. Hasiči poté opláchli znečištěný chodník a zvíře odvezli na farmu, kde jej vypustili zpět do ohrady.
Býk na sídlišti Zelená Louka v Trutnově.
Býk na sídlišti Zelená Louka v Trutnově. | Foto: HZS KHK
 

Právě se děje

před 7 minutami

Zemřel Jindřich Forejt, bylo mu 43 let. Bývalý hradní protokolář podlehl podle informací Blesku komplikacím spojeným s mrtvicí

Úmrtí Forejta oznámil na twitteru Daniel Herman. "Jindřich Forejt, bývalý hradní protokolář, zemřel. V různých pozicích jsme se řadu let potkávali. I když naše setkávání bylo často dosti komplikované, skláním se před majestátem smrti a přeji zesnulému lehké odpočinutí. R.i.P," napsal Herman.

 

před 1 hodinou

Útočník v Afghánistánu zastřelil tři pracovnice televizní stanice

Neznámý ozbrojenec v úterý ve východoafghánském Dželálábádu zastřelil tři zaměstnankyně místní televizní stanice. Čtvrtá žena byla zraněna a v nemocnici bojuje o život. Místní policie uvedla, že zadržela hlavního podezřelého. Jde o další ze série útoků proti pracovníkům v médiích v této oblasti za poslední měsíce, píše agentura Reuters.

Tři ženy ve věku 18 až 20 let ozbrojenec střelil do hlavy, když se vracely domů z práce, uvádí vládní zdroje. Místní televizní stanice potvrdila, že se jednalo o její zaměstnankyně.

Afghánistán se v posledních měsících potýká s vlnou útoků vůči novinářům, lékařům, bojovníkům za lidská práva či státním zaměstnancům. Na začátku prosince byla v Dželálábádu zastřelena moderátorka stejné stanice Malala Majvandová. V lednu zemřel novinář a bojovník za lidská práva Adil Ajmak, na jehož auto zahájili palbu neznámí střelci.

Afghánská vláda a některé zahraničí mocnosti z podobných útoků viní hnutí Tálibán. V provincii Nangarhár, jejíž je Dželálábád hlavním městem, rovněž působí teroristická organizace Islámský stát; ta se přihlásila k útoku na Majvandovou i některým dalším. Kdo stál za dnešním incidentem zatím není jasné. Podle policie má zadržený střelec vazby na Tálibán, mluvčí tohoto povstaleckého hnutí však jakýkoliv podíl Tálibánu na dnešním útoku odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy