Obrazem: Bunkry na prodej. Stát se zbavuje "řopíků" i pěchotního srubu

Obrazem: Bunkry na prodej. Stát se zbavuje "řopíků" i pěchotního srubu
Velké Heraltice na Opavsku. Typový objekt stálého lehkého opevnění (B1-90) se nachází mimo zastavěnou část obce, v blízkosti Heraltického potoka a motokrosové tratě asi 1200 metrů jižně od Velkých Heraltic. Jde o železobetonovou stavbu z roku 1938. Minimální kupní cena: 22 450 korun.
Velké Heraltice na Opavsku. Typový objekt stálého lehkého opevnění (B1-90) se nachází mimo zastavěnou část obce, v zemědělsky obhospodařovaném lánu cca 50 metrů vpravo od silnice III. třídy spojující obce Velké Heraltice a Košetice, po které je zároveň vedena cyklostezka "Radegast Opava". Jde o železobetonovou stavbu z roku 1938. Minimální kupní cena: 22 450 korun.
Velké Heraltice na Opavsku. Typový objekt stálého lehkého opevnění (A-120) stojí mimo zastavěnou část obce, v zemědělsky obhospodařovaném lánu cca 50 metrů vpravo od silnice III. třídy spojující obce Velké Heraltice a Košetice, po které je zároveň vedena cyklostezka "Radegast Opava". Jde o železobetonovou stavbu z roku 1938. Minimální kupní cena: 28 450 korun.
Velké Heraltice na Opavsku. Typový objekt stálého lehkého opevnění (A-120) se nachází mimo zastavěnou část obce, v zemědělsky obhospodařovaném lánu, ve vzdálenosti cca 240 metrů vlevo od silnice III. třídy spojující obce Velké Heraltice a Košetice, po které je zároveň vedena cyklostezka "Radegast Opava". Jde o železobetonovou stavbu z roku 1938. Minimální kupní cena: 22 450 korun.
Foto: Ministerstvo obrany, ÚZSVM
Pavel Švec Pavel Švec
1. 9. 2020 14:00
Měly být betonovou hradbou před německými armádami. Do druhé světové války se však objekty pohraničního opevnění zapojily až na jejím sklonku - to již Československo osvobozovaly spojenecké armády. Stát se menších bunkrů - takzvaných řopíků - už roky zbavuje. V úterý ministerstvo obrany vyhlásilo další výběrové řízení pro zájemce o koupi těchto objektů. Prohlédněte si je ve fotogalerii.

Ze čtrnácti nově nabízených "řopíků" stojí osm na jižní Moravě v Dyjákovicích, nedaleko státní hranice s Rakouskem. Šest dalších nalezneme na severní Moravě. Stát pak opakovaně nabízí ještě čtyři objekty v jižních Čechách na Jindřichohradecku a jedno opevnění větší kategorie ve Slezsku - konkrétně se jedná o dvoupodlažní pěchotní srub s názvem "Nad potokem" v opavské městské části Jaktař. K mání je za 139 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy