Bunkr na chmelnici nebo u fotbalového hřiště. Armáda prodává další řopíky

Ilustrační snímek.
Tento bunkr ve Velkých Heralticích v Moravskoslezském kraji je k mání za minimální cenu 30 000 korun. Ani zde není předmětem koupě pozemek.
Tento bunkr ve Velkých Heralticích přijde zájemce na 30 000 korun. Nachází se mimo zastavěnou část obce, v zemědělsky obhospodařovaném lánu.
U obce Sádek leží i tento nabízený bunkr. Ministerstvo jeho cenu stanovilo na 25 000 korun.
Druhý místní bunkr stojí přímo u pravého okraje silnice III. třídy spojující části obce Zlatníky a Jaktař. Stát za něj požaduje minimální částku 25 000 korun.
Foto: Pavel Švec
Pavel Mazanec Pavel Mazanec
23. 9. 2021 9:23
Zájem o koupi vojenského bunkru má v Česku podle ministerstva obrany stále více lidí. Armáda tak opět rozšířila svou nabídku bývalých objektů opevnění. Tentokrát několik z nich se vymyká svou lokalitou - lidé si mohou koupit "řopík" s výhledem na fotbalové hřiště, uprostřed jihomoravské vinice i na chmelnici. Podívejte se na kompletní nabídku prodávaných staveb.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Kvůli podvodům s kompenzačními bonusy podala finanční správa už 133 trestních oznámení

Finanční správa dosud podala 133 trestních oznámení v souvislosti s pokusy o zneužití vyplácení tzv. kompenzačního bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), společníky malých firem i zaměstnance pracující na dohodu. Podle správy tak bylo před neoprávněnou výplatou uchráněno zhruba 47 milionů korun. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Nyní správa oslovuje žadatele o kompenzační bonus, u kterých bylo na základě spolupráce s jinými resorty zjištěno, že souběžně čerpali kompenzační bonusy a podpory vyplácené jinými resorty, u nichž zákon souběh výslovně zakazuje. "Za období letošního roku bylo zjištěno možné pochybení jen u zhruba 2500 žadatelů, což v porovnání s jejich celkovým počtem nelze hodnotit jako cílené a plošné zneužívání zákona," uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Během pandemie, která začala na jaře roku 2020, přijala správa zhruba 2,7 milionu žádostí, na jejichž základě vyplatila kompenzace za zhruba 44 miliard korun. Žádosti za poslední období tzv. kompenzačního bonusu, tedy za letošní květen, bylo možné podat do 2. srpna.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Badosaová si po triumfu v Indian Wells poprvé zahraje na Turnaji mistryň

Španělské tenistce Paule Badosaové vynesl nedávný triumf v Indian Wells premiérovou účast na Turnaji mistryň. Na finále sezony WTA Tour se třiadvacetiletá rodačka z New Yorku kvalifikovala jako osmá hráčka, nicméně ve hře je ještě jedno místo, neboť světová jednička Australanka Ashleigh Bartyová oznámila, že se turnaje v mexické Guadalajaře nezúčastní.

Další zprávy