reklama
 
 

Bublava musí zaplatit 20 milonů za aquapark, který nemá

18. 8. 2009 15:00
Zadlužená obec se už skoro sedm let soudí s firmou Skanska

Sokolov - Obec Bublava musí firmě Skanska zaplatit více než 19 milionů korun za stavbu aquaparku, který dodnes nestojí. Rozhodl o tom okresní soud v Sokolově. Navíc má obec zaplatit úroky za každý den prodlení od roku 2001, takže se výsledná částka zvýší asi na dvojnásobek.

Spor se táhne už skoro sedm let. Bublava, která neměla ani vodovod, si v roce 1999 u Skansky objednala stavbu aquaparku. Na stavbu dostala od státu dotaci 57 milionů korun.

Bazény ale nebyly nikdy dokončeny, protože peníze ze státní kasy přestaly plynout. Na staveništi tak zůstalo jen nedokončené torzo stavby, které si obec nepřevzala a nehlásí se k němu ani Skanska.

Stavba jen na papíře

Stavební firma obec, která kvůli aquaparku upadla do mnohamilionových dluhů, zažalovala o částku 16 milionů korun za údajně provedené a vyfakturované práce.

Bublava se brání tím, že smlouva o stavbě je od začátku neplatná, protože ji neschválilo zastupitelstvo. Vyfakturované práce navíc podle obce existují jen na papíře a ve skutečnosti je stavbaři nikdy neprovedli.

Tehdejší starosta obce Bohumil Havel ale všechny dokumenty včetně faktur podepisoval.

Soud, který dnes případ posuzoval už podruhé, se dnes přiklonil k verzi Skansky a nařídil Bublavě dluh zaplatit.

Zda se obec odvolá, ještě není jasné, starosta si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

autor: Domácí | 18. 8. 2009 15:00

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama