"Brutální únik informací" je lež a poškozuje mě, brání se Tuhý. Dal trestní oznámení pro pomluvu

Domácí Domácí
Aktualizováno 21. 6. 2016 10:01
Policejní prezident Tomáš Tuhý podal na Generální inspekci bezpečnostních sborů trestní oznámení pro podezření z pomluvy. Brání se tak nařčení odcházejícího šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty a šéfa ostravské expozitury Jiřího Komárka.
Tomáš Tuhý.
Tomáš Tuhý. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Trestní oznámení pro podezření z pomluvy podal na Generální inspekci policejní prezident Tomáš Tuhý. Brání se tak výrokům Roberta Šlachty a šéfa ostravské expozitury Jiřího Komárka. Komárek v České televizi řekl, že Tuhý je podezřelý z "brutálního" úniku informací při objasňování hospodářské trestné činnosti.

Policejní prezident nařčení odmítá. "Nařčení důstojníků z 'brutálního úniku informací v kauze, v níž má jít o stamiliony', se nezakládá na pravdě, poškozuje důvěru celého policejního sboru, poškozuje mě jako policejního prezidenta, a v neposlední řadě to zasahuje i do mého soukromého života," konstatuje Tuhý.

Podle Tuhého o účelovosti výroků svědčí zejména to, že se vedoucí příslušníci ÚOOZ vyjadřují nejdříve sdělovacím prostředkům, což je podle něj "nelegitimní a velmi manipulativní" postup.

Poskytnutí informací médiím zkritizoval také ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který připomněl, že komentovat vyšetřování živých kauz na veřejnosti je podle zákona nepřípustné.

"Nerozumím tomu, proč v den, kdy někteří příslušníci ÚOOZ oznámili vůli přijít informovat na uzavřené zasedání Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny, pouští tyto údajně závažné informace do médií," napsal ve vyjádření s tím, že jakékoliv podezření mají příslušníci policie povinnost oznámit GIBS.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy