reklama
 
 

"Brutální únik informací" je lež a poškozuje mě, brání se Tuhý. Dal trestní oznámení pro pomluvu

Aktualizováno 21. 6. 2016 10:01
Policejní prezident Tomáš Tuhý podal na Generální inspekci bezpečnostních sborů trestní oznámení pro podezření z pomluvy. Brání se tak nařčení odcházejícího šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty a šéfa ostravské expozitury Jiřího Komárka.

Praha - Trestní oznámení pro podezření z pomluvy podal na Generální inspekci policejní prezident Tomáš Tuhý. Brání se tak výrokům Roberta Šlachty a šéfa ostravské expozitury Jiřího Komárka. Komárek v České televizi řekl, že Tuhý je podezřelý z "brutálního" úniku informací při objasňování hospodářské trestné činnosti.

Policejní prezident nařčení odmítá. "Nařčení důstojníků z 'brutálního úniku informací v kauze, v níž má jít o stamiliony', se nezakládá na pravdě, poškozuje důvěru celého policejního sboru, poškozuje mě jako policejního prezidenta, a v neposlední řadě to zasahuje i do mého soukromého života," konstatuje Tuhý.

Podle Tuhého o účelovosti výroků svědčí zejména to, že se vedoucí příslušníci ÚOOZ vyjadřují nejdříve sdělovacím prostředkům, což je podle něj "nelegitimní a velmi manipulativní" postup.

Poskytnutí informací médiím zkritizoval také ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který připomněl, že komentovat vyšetřování živých kauz na veřejnosti je podle zákona nepřípustné.

"Nerozumím tomu, proč v den, kdy někteří příslušníci ÚOOZ oznámili vůli přijít informovat na uzavřené zasedání Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny, pouští tyto údajně závažné informace do médií," napsal ve vyjádření s tím, že jakékoliv podezření mají příslušníci policie povinnost oznámit GIBS.

autor: Domácí | 21. 6. 2016 9:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama