Mimořádná zpráva

Brno rozhoduje o Lisabonské smlouvě, díl druhý

Brno rozhoduje o Lisabonské smlouvě, díl druhý
K soudu se právě dostavil zástupce stěžujících si senátorů Jiří Oberfalzer a přijímá gratulace od demonstrujících odpůrců Lisabonské smlouvy.
Štefan Füle, ministr pro evropské záležitosti, vstupuje do jednacího sálu Ústavního soudu.
Předseda Senátu Přemysl Sobotka.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
27. 10. 2009 15:49

Brno - Zraky doslova celé Evropy směřovaly do Brna. Podívejte se tam i Vy, jak Ústavní soud rozhodoval o stížnosti skupiny senátorů na Lisabonskou smlouvu. Na verdikt si ovšem budou muset všichni počkat.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 47 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy