Březen bude nadprůměrně teplý, zima už se nevrátí

Dagmar Honsová, Meteopress
10. 3. 2011 17:35
Přečtěte si, jaké nás v následujících 30 dnech čeká počasí

Česká republika - Počasí v Česku nyní ovlivňuje studená fronta, kvůli které se během noci a čtvrtečního rána místy vyskytl mrznoucí déšť. Na Moravě a Slezsku dokonce padal ve vyšších polohách sníh.

Dlouhodobá předpověď ale slibuje teplotně nadprůměrný březen.

Zatímco v Čechách se teplota vzduchu během čtvrtečních ranních hodin pohybuje nad bodem mrazu, na Moravě a ve Slezsku zůstává pod nulou a při mrznoucích srážkách se vytváří ledovka.

Páteční nejnižší ranní teploty se budou pohybovat v rozmezí 4 až 0 °C.

Podle měsíčního meteorologického výhledu to vypadá, že se zima už nevrátí. Pouze v horských oblastech ještě může přechodně sněžit.

Následující období bude teplotně nadprůměrné, množství srážek naopak spadne pod obvyklý limit.

Výhled počasí na následujících 30 dní

Období 11. až 20. března

Předpověď počasí
Autor fotografie: Aktuálně.cz

Zpočátku bude převážně polojasno s ojedinělými přeháňkami. Postupně poroste oblačnost a místy se vyskytnou přeháňky nebo občasný déšť.

V horských oblastech budou přechodně padat srážky smíšené a po ránu se mohou objevit mlhy. Ranní teploty budou 6 až 0 °C, zpočátku období klesnou i na -3 °C. Přes den stoupnou na 8 až 13 °C, zpočátku období až 16 °C.

Období 21. až 31. března

Očekáváme polojasno až oblačno, občas se objeví přeháňky, které budou v horských oblastech v první polovině období smíšené nebo sněhové. Po ránu se mohou ojediněle objevit mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat od 4 do -2 °C. Denní teploty vzrostou na 8 až 14 °C.

Období 1. až 10. dubna

Obloha bude zatažená až polojasná, občas se objeví dešťové přeháňky. Na frontách až zataženo s deštěm. Ranní teploty klesnou na 5 až -1 °C. Přes den se rtuť na teploměru vyšplhá na 9 až 15 °C.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy