Bratři zapálili živého pitbula, musel být utracen

Michal Štůsek Michal Štůsek
9. 6. 2009 11:16
Baltimore (USA) - Dva bratři skončili v cele, protože popálili pitbulteriéra. Pes musel být kvůli těžkým zraněním utracen.
Pitbul utrpěl popáleniny na 98% těla. Za 4 dny musel být utracen.
Pitbul utrpěl popáleniny na 98% těla. Za 4 dny musel být utracen. | Foto: CNN

Policie obvinila sedmnáctiletá dvojčata Travise a Jermaina Johnsonovi z týrání zvířat. Vzhledem k jejich věku budou trestáni jako nezletilí.

V současné době jsou v cele předběžného zadržení. O případu informovala stanice CNN.

Podle tvrzení policie namočili bratři psa do benzínu a následně jej zapálili.

Bolestivý osud psa

Hrůzná událost se stala 27. května v jihozápadní části Baltimoru. Dvouletý pitbulteriér musel být kvůli vážným zraněním o 4 dny později utracen. Měl popáleniny na 98 procentech těla.

„Byla to jedna z nejkrutějších věcí, co jsem kdy viděla. A že jsem jich neviděla málo. Skutečně mě to ranilo," popsala vlastní pocit strážnice baltimorské policie Syreeta Teel, která svojí bundou hořícího psa hasila.

Obětní beránci?

Matka obviněných sourozenců Denise Griffin tvrdí, že její synové jsou nevinní.

„Vím, že to neudělali.  O tom, jak se celá situace udála, jsem slyšela různé výpovědi. Zajímavé je, že do chvíle, než byla na pachatele vyhlášena odměna, policie nikoho nenašla," poukazuje na nevyjasněné okolnosti případu.

Odměna za dopadení narostla do částky 24 500 dolarů.

Otec Charles Johnson se k tvrzení své životní partnerky přidává: „Neudělali to. Vsadil bych na to svůj život. Sedmnáctiletí kluci dělají spoustu rošťáren, ale určitě by nezapálili psa. Myslím, že jeden z nich se psů dokonce bojí," tvrdí. 


 

Právě se děje

Další zprávy