Bradáčová začala zostra: výpověďmi a redukcí úřadu

Eliška Bártová Eliška Bártová
24. 11. 2012 8:00
Kdyby to bylo možné, propustila by až 15 žalobců, uvedl deník Insider
Lenka Bradáčová ve svém úřadu.
Lenka Bradáčová ve svém úřadu. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nová šéfka Vrchního státního zastupitelství Lenka Bradáčová je ve funkci tři měsíce a už je zřejmé, že se úřad pod jejím vedením otřese v základech.

Podle informací, které zveřejnil deník Insider, propustila vrchní žalobkyně již šest zaměstnanců. Dalších sedm výpovědí připravuje.

Pod jejím vedením zanikla asistentská místa, počet svých náměstků Bradáčová zredukovala ze tří na jednoho. Zároveň zrušila funkci vedoucích odborů.

Mezi propuštěnými jsou kromě analytika také obě dosavadní tiskové mluvčí. Na jejich místo nikdo nový nenastoupí, s médii budou komunikovat přímo státní zástupci. "Státní zástupci by měli být schopni obhájit výsledky své práce a nést za ně zodpovědnost," komentovala pro Insider ojedinělý krok Bradáčová.

Čtěte celou zprávu v placeném deníku Insider:
Co chystá vrchní žalobkyně kromě propouštění? A kde dál chce šetřit?

 

Právě se děje

před 10 minutami

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy